Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lámpaláz ellen mit lehet tenni?

Lámpaláz ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Kedden elő kell adnom egy prezentációt és nagyon lámpalázas vagyok. Mit tehetnék? (tükör előtti beszéd meg család előtti beszéd nem jön be)
2011. dec. 3. 19:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Nézd meg otthon hátha van propranolol nevű vérnyomáscsökkentő. Én lámpaláz előtt beveszek egy szemet és utánna tök nyugodt vagyok. :)


Itt van egy forrás ami megerősíthet a hatásában ;)


[link]


Szorongásoldók/Anxiolitikumok


Az alprazolam (Xanax) nagyon jótékony hatású a szociális fóbia kezelésében, de tartós alkalmazása kerülendő, mivel nagyon nagy a hozzászokás veszélye. Különösen veszélyes lehet, ha a beteg szorongása oldására alkoholt is fogyaszt, mivel ebben az esetben légzésleállást okozhat. Ha előre kiszámítható, hogy mikor következik be a stresszkeltő esemény (pl. egy előadás), akkor érdemes egy tablettát másfél órával az esemény előtt bevenni.



B-blokkoló


Ez a csoport szóba jöhet azonnali kezelésként, mivel látványosan csökkentik a szorongás testi tüneteit. Két szer alkalmas erre az atenolol (50-100mg) és a propranolol (20-40mg), melyeket egy-másfél órával az előadás vagy társas esemény megkezdése előtt érdemes bevenni.


Ezeketa készítményeket javasolja. A többi nem hat azonnal. pl: SSRI, MAOI

2011. dec. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!