Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van jó módszer lámpaláz ellen?

Van jó módszer lámpaláz ellen?

Figyelt kérdés
Ha nyilvánosság előtt kell szerepelnem (előadást tartanom) mindig nagyon szorongok (a torkomban dobog a szívem, kiver a víz, remeg a hangom). Próbálom nyugtatgatni magam, mélyeket lélegezni stb. de nem nagyon segít. Emiatt ha csak lehet kerülöm az ilyen helyzeteket, de ez hosszú távon nem megoldás. Mit tudnátok ajánlani?
2009. nov. 6. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában hadaróknak ajánlják a következőt: A felolvasandó szöveget szótagolva hangosan kell elmondani többször. Az is jó és mókás ha csak a magánhangzókat mondod. Azt is mondják a tükör előtti beszéd, az arcmimika kipróbálgatása szöveg közben az is segít. Én sokáig szereplős voltam mindenben majd 5 év után remegő kezekkel álltam újra szímpadra...Ha ismered a közönséget az is segít mert nem akarnak neked rosszat, vagyis ne félj a kudarctól, ha rontasz menj tovább, ne kérj elnézést...Amúgy a hangremegést nem is lehet annyira kihallani. Légy magabiztos, nem baj ha hisztizel előadás előtt:) kiabálj egy jót valakivel!!! A tanártól ne félj, látott már cifrákat, nálunk volt hányós is :)
2009. nov. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

"Próbálom nyugtatgatni magam, mélyeket lélegezni stb. de nem nagyon segít"

Ezt úgy kell, hogy jóval ELŐTTE, relaxált állapotban, pl. alvás előtt/után képzeld el magad, hogy ott vagy, ott szerepelsz, ilyen-olyan ruha van rajtad, ezt és ezt látod, hallod, érzed, stb. és képzeld el, hogy JÓL csinálsz mindent.

Ezt többször ismételd meg és működni fog, 100%.

Vannak spéci technikák még (háromujjtechnika, hüvelyujjköröm-simítás, stb) de ezt majd máskor.

2009. nov. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az ötleteket, ki fogom próbálni őket!
2009. nov. 6. 18:03
 4/5 anonim ***** válasza:
94%

Én is hasonló vagyok, mondjuk az én módszerem az, hogy kizárom a többieket az osztályból és csakis a tanárra figyelek, csakis neki mondom a dolgokat. Persze csak akkor, ha ki merek állni, mikor kihívnak, mert sokszor inkább bedobom a törülközőtXD aztán átkozom magam, hogy "megtanultam rendesen erre egyes" *sír*

Érettségin is majd azt kell. Kiválasztani egy szimpi tanárt és CSAK rá figyelni, CSAK neki mondani, a többiek nincsenek ott. Az általában segít:)

2009. nov. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot, remélem beválik!
2009. nov. 8. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!