Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Refluxom van, és nagyon erös...

Refluxom van, és nagyon erös mellkasi fájdalmam, másnak van ilyen?

Figyelt kérdés
Most egy 3 hos kurán megyek keresztűl8gyogyszeres),és a refluxnak köszönhetöen erős mellkasi szurodásom és fájdalmam van ami persze nem állando,de ami az ha eszem pár falatot,bármi is legyen az(bár diétásakat eszem) utánna egész nap nem kapok elég levegöt,egyszerüen nem enged levegöhöz jutni,mintha folytogatna valaki,amitöl persze bepánikolok és még rosszabb lesz a helyzet. Már a cigarettát is elhagytam az utobbi napokban,mert félek bármit is csinálni,tudom hogy nem lehet megfulladni,.de mégis ugy érzem alig jön a levegö,csak piciket enged .Van másnak is ilyen? Ki lehet ebböl gyogyulni? Nagyon el vagyok keseredve,szinte ülve alszom hogy ne legyen mellkasi fájásom,persze kicsit jobb de nem sokkal,sokat sirok,és félek ezektöl a levegö nélküli rohamoktol,az orvosom(belgyogyászom) probál nyugtatni,de meg lehet ezt szokni,vagy együtt élni ezzel a betegséggel?
2011. dec. 5. 10:47
1 2
 11/15 anonim válasza:
Igen az orvos is azt mondta hogy panikbeteg vagyok.Csakhogy nem megy fel a pulzusom halal nyugodt vagyok kozben csak ugy erzem h elajulok amikor beindul az emesztesem.Sarga a szekletem is kb 3 honapja.Orvos nem kuld sehova max vervetelre azon is csak egy ket dolog van kipipalva nem teljes verkepet ker.Az angliai orvosok tesznek rad nagy ivben feloluk meg is halhatsz.Mar 3szor valtottam korzeti orvost de mindegyik egyforma.A sok ivasrol meg annyit hogy az orvosom azt mondta ne igyak 2 liternel tobbet merthogy kb egy evig naponta megittam vagy 5 litert.Az emberek nagyresze szerint ez egeszseges mondtak hogy jo sokat kell inni de ez rontott a helyzeten mert a vesem elkezdett fajni es ha kicsit erosebben megnyomtam mozgott is ott valami.A rontgen nem mutatta ki se a verveteli eredmeny hogy valami lenne vele.De amiota kevesebbet iszom a fajdalom elmult.Az omega 3 pedig nem engedi hogy felmenjen a pulzusom mivel lenyomja a tesztoszteront a szervezetben.Szoval amiota szedem azota nem megy fel a kaja utan a pumpa csak jon a bizserges es az ajulas erzet nehezlegzes.En mar ottartok hogy itthagyok mindent hazamegyek es szet tukroztetem magam csak tudjam meg hogy mi van mert rohadtul idegesit...
2011. dec. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Általában azoknak az embereknek van ilyen problémájuk, akik kevés folyadékot vesznek magukhoz. Napi 3 liter folyadékkal lehet csökkenteni a savtúltengést. A gyomorban 2 féle sav van a sósav és a pepszin sav. Ha felborul az egyensúly 1:1 aránya, olyankor van ilyen probléma. Sok folyadékkal lehet csökkenteni a túlzott eltolódást. Na meg valami nyugtatóval, ami hat a gyomor idegekre.

Gyomorégés

Égető fájdalom a szegycsont mögött és néha a torokban. Akkor keletkezik, ha a gyomortartalom a nyelőcsőbe visszafolyik. Néha az ízét is lehet érezni. Sokszor fekvő helyzetben erősödnek a panaszok.


A gyomrot megvédi egy réteg a gyomorsav ellen, de a nyelőcsövet nem. Ezért a nyelőcső belső falát kimarhatja a gyomorsav, ha az túl sokszor visszafolyik. Ha nyelés közben fájdalmat érez a nyelőcsőben akkor a nyelőcső nyálkahártyája valószínűleg már megsérült.


A gyomor és a nyelőcső között van egy záróizom, amely normális esetben megakadályozza, hogy a gyomortartalom visszafollyon a nyelőcsőbe. A gyomortartalom mégis visszafolyhat a nyelőcsőbe, ha a záróizom nem jól működik, vagy ha a hasüregben túl nagy a nyomás. Például túlsúlyosság, terhesség, szoros ruházat esetén vagy egy kiadós étkezés után, esetleg hirtelen lehajoláskor vagy lefekvéskor. Dohányzás, kávé, alkohol és néhány gyógyszer ronthatja a záróizom működését. Ha a rekeszizom megreped és a gyomor egy része a rekeszizom fölé kerül, akkor sem tud a záróizom megfelelően működni.


Az ételek túl gyors fogyasztásakor, vagy szénsavas üdítőital fogyasztásakor túl sok levegő kerül a gyomorba, és ez puffadás érzését okozza, és böfögéssel jár.

2011. dec. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
"belgyogyászom) probál nyugtatni"basszus ide nem nyugtató belgyógyász, hanem szakember kell. A Bajcsy kórház a Bp. X kerületben ott a Hamvas osztályvezető főorvos, egyetemi tanár, menj hozzá, mielőtt szét megy a nyelőcsöved. Nem siránkozni kell, hanem sorsodat a kezedbe venni
2011. dec. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

A nyelocso nem mehet szet mivel a belseje ugyanolyan anyagbol van mint a gyomor.Ezert eselytelen hogy szetmarja a sav.Fekelyesedni be tud de az mar a gyogyulas jele amihez ido kell.

http://www.youtube.com/watch?v=sexCxbRUuWY

2011. dec. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Jo hir emberek.2 hete nem volt semmilyen rohamom.Visszaszoktam a cigarettara es kavera.Azota teljesen jol vagyok.Elotte egy evig nem cigiztem kb azota tartott ez az egesz.Ha ez a modja akkor kenem...
2012. jan. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!