Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tud-e valaki ajánlani házilag...

Tud-e valaki ajánlani házilag elkészíthető, az orrcseppet helyettesítő, de azonos hatású cseppet, illetve készítményt?

Figyelt kérdés

Sajnos a gyógyszertárban nagyon drágák még a legolcsóbb orrcseppek is, s megfázásos időszakban 4-5 tagú családnak bizony csak az orrcsepp is nagy kiadás, a többi gyógyszerről nem is beszélve.

Köszi a tippeket!


2011. dec. 11. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Kakukkfu, v.hagyma! A gyogynovenyekbol lehet parologtatni, mint kamilla, kakukkfu, citromfu, es ezeknek a goze fole hajolni, s igy mar tisztitani fogja a legzoszervet. De a v.hagymanak is hasonlo a hatasa, ebbol is erdemes frissen is fogyasztani, de leeht teakent is, mivel segiti a gyogyulast.
2011. dec. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyanolyat biztosan nem tudsz, mivel gondolom nem tartasz otthon tetrizolint, naphazolynt...stb, ami a fő hatóanyaga a legtöbb orrcseppnek. A gőzölés viszont valóban jó megoldás lehet!
2011. dec. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sósvízes orröblítés.

Amúgy szerintem jobb is, mint a gyógyszerek.

2011. dec. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mellesleg megfázásra sz.v.sz semmi gyógyszer nem kell. Az más kérdés, mikor komolyabb, vagy ha szövődménye van, akkor lázcsillapító, köptető stb.
2011. dec. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a tippet.

Volt aki ajánlotta a sósvízes orröblítést. Megmondom őszintén nem is hallottam még erről, s nem is tudom, hogy mi a technikája, ill. milyen arányban tegyek mennyi vízhez, mennyi sót.

Kérlek világosítsatok fel róla!

2011. dec. 12. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!