Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Másnaposságra megoldás?

Másnaposságra megoldás?

Figyelt kérdés

Tegnap ünnepeltünk és lévén ritkán iszom, most ramatyul vagyok. A férjem befűtött éjjelre (lövésem, hogy letekert fűtéssel, csontig tárt ablaknál alszom), így három óra alvás után arra ébredtem, hogy megfulladok és ki vagyok száradva.


Kimentem a konyhába, almalé kéznél. Második kortynál mintha egy ló rúgott volna hasba - gondolom az amúgy is savas gyomromnak ez volt a kegyelemdöfés. Utána már nem tudtam elaludni, de borzasztó fáradt vagyok.


Enni nem bírok, kinyitom a hűtőt és egy pfújjal konstatálva vissza is csukom. Közben tudom, hogy ennem kéne valamit, de per pillanat undorodom mindenféle ételtől. Három falat kenyér lement, több nem.


Már ittam két kávét, de még mindig zombi vagyok.


Azt hiszem ez életem első igazi másnapossága és nem tudom, mivel tudnék ismét embert faragni magamból.


Előre is köszönök minden tanácsot!


2011. dec. 11. 10:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy ébredés után rá sem tudsz nézni semmilyen ételre: ilyenkor ne erőltesd a dolgot, majd eszel, amikor kívánod. Ha tudsz enni, mindenképpen a könnyű ételeket részesítsd előnyben, például a sok fruktózt tartalmazó friss gyümölcsöt és mézet.



Betlej Sz. Erika

Dúla

Bemutatkozás »


Kérdésed van a témával kapcsolatban?

Kérdezd online tanácsadás keretében szakértőnket itt »

A szalonnás tojást hagyd inkább a következő napra, mert a nehéz ételek csak még jobban megterhelik a gyomrodat.


Amint úrrá lettél az émelygésen, egyél egy tányér forró erő-, zöldség- vagy csirkehúslevest. Ez segít pótolni a káliumot és a sót, melyet szervezeted az éjszakai mulatozás során elveszített. Ráadásul kellemes hőmérsékletének köszönhetően is nyugtató hatással lesz a háborgó gyomrodra.


A banánturmix remekül pótolja a káliumot és a többi elvesztett tápanyagot. Jól teszed, ha mézet is raksz a turmixba, mivel az aranyló csemege fruktózban gazdag - ez pedig segíti az alkohol szervezetből való eltávolítását.


Tulajdonképpen bármilyen gyümölcs - amit megkívánsz, és valóban jólesik - segít abban, hogy a másnap tünetei enyhüljenek.

2011. dec. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
fentieket másoltam, de szerintem hasznos, egyél levest, gyümölcsöt
2011. dec. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!