Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A vérnyomáscsökkentőt akkor...

A vérnyomáscsökkentőt akkor is be kell szednem, ha reggel jó értéket mérek?

Figyelt kérdés
Tegnap óta kell szednem. Ma reggel ébredés után megmértem, 123, majd egy óra múlva 129. Nemrég éreztem, hogy fáj a fejem, megmértem és 140/82. Ha reggel beveszem, nem fogok elájulni, mert annyira leviszi a jó értéket, hogy az már túl kevés lesz? Hisz reggel és délelőtt jó, csak délutánra megy fel, viszont, félek, hogy ha reggel beveszem, akkor túlságosan is alacsony lesz, ami szintén nem jó.
2011. dec. 13. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Orvosi tanácsot,csakis ORVOS!!!!!!
2011. dec. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A vérnyomás gyógyszer szedését az orvos állítja be és nem tanácsos önhatalmúlag abbahagyni. Ha nem válik be vissza kell menni a dokihoz, aki gondolom ad másikat.

A vérnyomás csökkentőknek egyébként sajnos, nagyon sok rossz mellékhatása van, de még nem találtak ki jobbat...

2011. dec. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
most ismét megmértem, 132/82. nem igazán értem, hogy valójában szükségem van e nekem erre. félek bevenni, nehogy esetleg rosszul legyek ha nagyon leviszi.
2011. dec. 13. 15:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem. A vérnyomáscsökkentő nem viszi le az alacsony vérnyomást, hanem beállítja egy szintre, tehát egész nap közel azonos értékeket fogsz mérni. A férjem is ettől félt, de nem lett semmi baja tőle, azóta nem fáj a feje, és jobban is érzi magát. Múlt héten kezdte el szedni.
2011. dec. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! nekem is a fejfájás a problémám, és megérzem ha fent van a vérnyomásom.
2011. dec. 13. 16:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként a 140/82 sem vészesen magas, inkább határeset. Ráadásul, ha alkalmanként magas csak, akkor nincs is vele gond. Nem is igazán értem az orvost, én lehet ,hogy elmennék egy másikhoz.
2011. dec. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen
2021. febr. 28. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!