Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szorongással kb meddgi élhetek...

Szorongással kb meddgi élhetek még?

Figyelt kérdés
Ilyen az embertípusom is, örököltem is, sokat szorongok, rengeteget, de probálom ellensulyozni aszívem terhét, pl felírtak panangint,szedek q10-et, és mozgok is. 17 és fél éves fiu vagyok.és vegetatív labilitásom van a sok szorongásomtol
2011. dec. 31. 18:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Lehet élni szorongással, de nem egészséges és nem jó érzés. Én is hajlamos vagyok rá sajnos, régebben szedtem gyógyszereket is, de már leálltam ezekről, mert azok csak rontottak a helyzeten. Relaxációs gyakorlatokat ajánlok, azok nagyon jók. Nem tartom jó ötletnek, hogy ilyen fiatalon gyógyszereket szedj. A mozgás nagyon jó, táplálkozz egészségesen, szedj vitaminokat!
2011. dec. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nézz magadba és rá fogsz jönni, mi okozza a szorongást. A családod? Barátok? Rokonok? Gyógyszerrel csak a tüneteket lehet enyhíteni, de az okokat nem szünteted meg.
2011. dec. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

de a panangin nem gyógyszer mega q10-sem

nem szedek gyógyszert

2011. dec. 31. 19:00
 4/23 anonim ***** válasza:

A Panangin hogy ne lenne már gyógyszer?


"A Panangin filmtabletta hatóanyagai fontos szerepet játszanak a különböző anyagcsere- -folyamatokban, az idegek, az izomzat, valamint a szív- és keringési rendszer működésében. A gyógyszer bizonyos idült szívbetegségek (szívelégtelenség, szívinfarktus utáni állapot), bizonyos szívritmuszavarok kiegészítő kezelésére, továbbá a táplálék magnézium és kálium tartalmának kiegészítésére szolgál."


Nem látom leírva viszont a lehetséges pszichikai okokat!

2011. dec. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Ki írta fel ezeket a gyógyszereket, milyen orvos? Pszichiáter?
2011. dec. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Szia!


Így buék tájékán mondom, hogy a szorongás nem örökítendő tulajdonság szerintem, sokkal inkább eltanulható. Az elsődleges szocializáció során rögződik beléd - és valószínű ezt hiszed "öröklésnek". Lehet tenni ellene, csak akarni kell. Ne feledd, nincs lehetetlen, csak tehetetlen.


Üdv

2011. dec. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

ezt a kardiologus írta fel, mert vegetatív labilis vagyok

a panangin pedig nem gyógyszer, hanem vitamin, a betaloc már gyógyszer és a humapronol is például

2011. dec. 31. 22:50
 8/23 anonim ***** válasza:
Ezek szívgyógyszerek, én azt hittem, hogy pszichés gyógyszereket szedsz, mert általában a szorongásos tünetek oda sorolhatók. Ezek szerint nem lelki eredetű a problémád, hanem fizikai.
2011. dec. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

lelki, csak aztán szomatikus, testi panaszaim is lettek asok stressztől

DE EZEK NEM SZÍVGYÓGYSZEREK, NEM GYÓGYSZER EGGYIK SEM

NÉZZ UTÁNA OK???

2011. dec. 31. 23:18
 10/23 anonim ***** válasza:
Az előbb néztem utána mindegyik gyógyszernek és vény kötelesek, tehát GYÓGYSZEREK. A Betalocot meg ismerem, mert én is szedem és csak orvos írhatja fel. Elolvastad egyáltalán a betegtájékoztatójukat? Hogy milyen esetekben kell szedni?
2011. dec. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!