Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Élhetek még normális életet...

Élhetek még normális életet vagy beteg vagyok? 15/F

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem?! Talán az elején koraszülött vagyok 1kiló 20dkg al születtem.Szüleim elváltak...Az a gondom hogy nehezen megy a fejszámolás,elfelejtek dolgokat,nehezen tanulok,számítógép függő vagyok,Csinálok olyanokat hogy bámulok kb 5-6 percet mert jólesik.Olyan mintha nemhasználnám az agyam legalábbis nagyrészét.


És olyan rossz hogy ezt nap mint nap a fejemhez vágják...


Attól félek hogy "elesek" az életben


2011. okt. 22. 06:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ne erre gondolj h baj lehet...a számítógépfüggőség egyszerüen leküüzdhető,helyette tanulhatsz kicsit.én se tudok jol fejben számolni és a memóriám is csapnivalo.
2011. okt. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egyszerűen 15/F vagy.:)

A testednek rengeteg energia kell, hogy elérje azokat a változásokat, amiket röviden pubertásnak hívnak.

Semmi baj nincs veled!


Lehet némi enyhe figyelemzavarod, de ezt leküzdheted némi szorgalommal, és jó tanulási módszerekkel.


Számítógép függés helyett járj közösségbe, sportolni, szerezz barátokat, és lassan ideje csajozni. :)

Azért gépezel ennyit, mert ráérsz. Csinálj magadnak más programot.

2011. okt. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Aki legkozelebb a fejedhez vagja, hogy jajjj, szegenykem, hat koraszulott volt - nnna azt nyugodtan kopd le es mondd meg neki, hogy en kuldom, innen.

Attol, hogy koraszulott voltal, teljesen egeszseges lehetsz.

En a multkor kiszamoltam SZAMOLOGEPEN, hogy a 12ezer Ft-bol 10%-ot levonok, az mennyi. Es rohogni fogsz, ebben az oszi idoben neha kiulok a napra es percekig csak nezek kifele a fejembol, mint aki nincs itt. A szamitogepfuggoseg meg csak annak akkor mondhato, ha 5-6 orat toltesz a gep elott, viszont ne mondd, hogy nehezen tanulsz, mert akkor nem lennel alkalmas a gepet sem kezelni.

Gondolom, anyuddal es a nagyszulokkel elsz, szerintem surgosen kezdj el valami sportot - pl. futni es keress valakit, akivel tudsz sakkozni. Szerintem mindkettoben jo lennel. Es ne foglalkozz azokkal, akik leugatnak, hogy jaaaaajjjj, hat ilyen meg olyan. Hat nem, mutatsd meg, hogy nem.

De ne azoknak akarj megfelelni, akik a fejedhez vagjak, hanem magadnak. Bizonyitsd be SAJATMAGADNAK, hogy a kisujjad tobbet er, mint azok, akik a fejedhez vagnak dolgokat.

(fujjjjjj, de utalom azokat a szuloket/nagyszuloket, akik belemergezik a gyerekbe, hogy "de hat te olyan kis gyenge voltal mindig..." pedig nem is igaz, a gyereknek tobb esze van, mint hinnek. En is koraszulott voltam, 1kg 27 dkg - felvettek a GDF-re, es ha befejezem, tovabb akarok majd menni)

2011. okt. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2011. okt. 22. 08:16
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor fogsz "elesni", ha ilyeneken aggódsz és emiatt feladod. Az a beteg, aki a fejedhez vágja, h pl. koraszülött voltál.
2011. okt. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 eric_one ***** válasza:
Szerintem élhetsz nagyon is teljes és normális életet. De azt hogy hogyan állsz meg majd az élet próbáin az nagy részben Tőled illetve hozzáállásodtól függ. Vannak kisebb hátrányaid de azokat magad is leküzdheted, pl azzal hogy logikai és készségfejlesztő (memória) játékokkal játszol. Amit szüleidtől kaptál "örökségül" önbizalom hiány és önértékelési zavarokat, (elvetetség érzését)azok már nagyobb de nem leküzdhetetlen akadályok. De ha nem küzdesz meg velük, akkor elkísérhetnek életed során minden döntésedben, és biztosra vehető hogy nem sok áldást fog hozni neked. Ha tényleg a kezedbe szeretnéd venni a sorsodat, és tenni magadért akkor bővebben tudok segíteni neked útmutatásban. Nyugodtan írj privátot ez ügyben! Minden jót! Szia!
2011. okt. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nemazt vágják a fejemhez h koraszülött voltam hanem hogy mien hülyevagyok meg miért nemtok számolni meg hasonlók és sajnos anyám,nevelőapám csesztetnek DE apu már beadta a bíróságra a papírokat hogy nála legyek
2011. okt. 22. 08:30
 8/13 A kérdező kommentje:
Már Pszihológushoz is akartak vinni mert hogy nemvagyok normális :(
2011. okt. 22. 08:34
 9/13 A kérdező kommentje:
Most is letettem a zoknim és már nemtudom hova de például azt tudom hogy tegnap 1400 Ft fizettem a pennybe :S
2011. okt. 22. 08:41
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne izzgulj nem vagy egyedül, nagyon sokan elfelejtenek ilyen apro dolgokat hogy mit hova tettek és utána eszükbe jut másnap vagy kicsit késöbb.Amúgy kezdj el minden féle vitamint szedni és értelmesen kajálni.Kinövöd.
2011. okt. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!