Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Depresszió ellen mi a megoldás?

Depresszió ellen mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Eléggé valószínû, hogy depressziós lettem...semmi nem érdekel, nincs étvágyam és egy hét alatt egy kg-ot fogytam. Tény, a dolgok nem állnak jól itthon, se a szerelmi téren. Sûrûn foglalkoztat az öngyilkosság gondolata, teljesen feleslegesnek érzem magam. Túl sok trauma ért...vélemény? Tanács?
2012. jan. 1. 21:46
 1/5 anonim válasza:

felejtsd el a fiút/lányt, ha nem jött össze, hát nem.

a családodban meg teremts békét, beszélgess.

öngyilkosságra ne gondolj.

nem vagy felesleges. jelenleg is hét milliárdan vagyunk, ha a meghalt embereket is összeadjuk, szerintem 10 milliárdan vannak ők is, és ebből neked teljesen egyedi génállományod van. még soha nem volt olyan ember, mint te, nem is lesz, pótolhatatlan vagy

2012. jan. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi.bár az itthon komolyak a dolgok...
2012. jan. 1. 21:57
 3/5 anonim ***** válasza:
édesanyám 7 éves kora óta cukoreteg, a cukorbetegsége tönkretette a szervezetét, 46 éves és a veseleállás határán van, 3szor volt szívrohama, KÉTSZER műtötték a szívét! kivették az ereket a lábából, járni és levegőt venni alig bír, az egyik szemére megvakult orvosi hiba miatt, olyan a teste mint egy 95 éves öregnéninek, holott még csak 46 éves, és küzd az életéért mindennap, és én egyszerűen undorítónak tartom azt h valaki aki megérdemelné a kegyesebb életet és egészséges testet,hogy minél tovább élhessen, annak ez nem adatik meg, TE akinek ilyen problémái vannak h szerelmi gondok stb??!!, és öngyilkos akarsz lenni, tehát az életet nem becsülöd, pedig más a kezét adná azért h élhessen még vagy 10 évet, te megválnál tőle??!! depressziós vagy? ép tested, ép életed van, másnak pedig szörnyűséges kínok által élt élete! a helyedben megbecsülném azt amim van és tennék azért h ne így gondolkozzak az életemen........
2012. jan. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző nagyon igazat írt!
2012. jan. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tény és való, hogy szomorú, ami anyukáddal történik. Csak tudod ezek a lelki dolgok, amik másnak apró dolgoknak tűnnek, némelyeknek viszont hatalmasnak.

Egy rossz családi helyzet igenis sodorhat depresszióba bárkit, és hiába az ő igyekezete, hogy jobb legyen, valószínűleg nem rajta múlik.


Szerelmi dolgok vezetnek a leggyakrabban depresszióhoz. Ezt kijelenthetjük. Sokan ezekre a dolgokra legyintenek, és azt mondják: Lesz másik!

Bárcsak ilyen könnyen menne... Megkedvelsz valakit, találkozgattok, netán szerelmes is leszel belé... Aztán kiderül, hogy megcsal a kezdetektől, nem szerelmes beléd, hazudozik össze-vissza.


Elárulom neked, hogy ezeket mind tapasztalatból írom. Ma voltam az idegkimerülés végén... Elmentem egy tóhoz, amihez jó emlékek kötnek, csak néztem és néztem, és sírtam. Késztetést éreztem arra, hogy belegyalogoljak, és jól megdögöljek benne.

Aztán hazamentem, és kicsit megnyugodtam. Mert el tudtam mondani valakinek a bánatomat. A testvéremnek.

Remélem neked is van olyan ember az életedben, akire bármikor számíthatsz. Ha meg nem, nyugodtan írj nekem privátot, szívesen beszélgetek veled.

2012. jan. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!