Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió ellen megoldás?...

Depresszió ellen megoldás? Cél kitűzése?

Figyelt kérdés

2-3 éve jött ki belőlem elég durván a depresszió,pánikrohamokkal egybekötött szorongással...Nem nagyon tudok megszabadulni tőle,pánikrohamaim nagyon megritkultak,de az általános közérzetem elég pocsék...

Ez nagyban befolyásolja az elszántságomat dolgok terén,pl elhatároztam,hogy jobb erőnlétre teszek szert és formában jövök nyárig,és leadok pár kg-ot,ez ment is 1-2 hétig ,atán történt megint olyan dolog,amitől teljesen padlót fogtam...(mások szerint nem kéne ilyen apróságokon kiakadnom.) de nem tudok mit tenni ellene egyszerüen...

Megint ott tartok,hogy alvás reggeltől elstig,valamikor felkelni sincs kedvem,néha azon is elgondolkodok ,hogy felesleges élnem,teljesen magamba fordulok,főleg ha egyedül vagyok,akkor eléggé előjön,de van ,hogy akkoris előjön mikor mással vagyok,de ha jó társaságban vagyok jó helyen,akkor 80%ig ki tudom ezeket a dolgokat zárni.

Mit ajánlotok?Forduljak orvoshoz?Attól félek,hogy ha ilyen antidepresszánsokat írnak fel,akkor elkezdek hízni,az meg most a legkevésbé sem hiányzik,mert pont ,hogy fogyni szeretnék...

Valaki esetleg járt már hasonló helyzetben?

Esetleg ha orvoshoz fordulok,jobban teszem ha privát orvost keresek fel,mint ,hogy TB-set?


2011. máj. 23. 07:35
 1/7 anonim ***** válasza:
nemcsak hízni kezdesz, hanem egy abbahagyhatatlan gyógyszerszedés indul el, aminek lényege: elnyomni a bajt. Tudati úton kellene, vegyszer nélkül. Jó pszichológus talán? jóga? (nekem ez segített, ha érdekel priv-ben)
2011. máj. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én egyértelműen az orvost ajánlanám.

Nyilvánvaló a leírtakból, hogy egyedül ezen nem tudsz túljutni. Fontos lenne, hogy megkeress egy szakembert, mert bár jó gondolat, hogy egy célt kell kitűzni, de fontosabb-szerintem-, hogy megkeresd ennek a rossz állapotnak a gyökerét, a kiindulópontját, hogy mi az ami kiváltja nálad a szorongást.(Nem minden gyógyszer hizlal, megkérheted, h olyat válasszon, ami nem hizlal.)


Van magánorvos és TB-s is aki jó. A Te -és a pénztárcád- döntése, hogy hová mész.


Én TB-shez járok, (én is hasonló problémákkal kerestem meg hosszú évek után)nekem megfelel.

Az már fejlődés, hogy belátod, hogy ezen változtatni kell! Sok sikert :D

2011. máj. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az is segíthetne, ha találnál valamit,ami teljesen lekötné a gondolataid.Ez lehet bármilyen hobbi, szórakozás,tanulás,vagy akár valamilyen sport , ami tetszene neked lehet akár tánc is például.Tehát, amiben örömödet lelnéd és a figyelmed nagy részét arra fordítanád.

Ha a társaságban jól érzed magad, kereshetnél mondjuk, valamilyen klubot ott sok időt tudnál emberek között tölteni, akik hasonló érdeklődésűek és hasznos dolgokat tanulnál.

2011. máj. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Írj egy listát azokról a dolgokról, amik valaha eszedbe jutottak, hogy jó lenne megvalósítani, ezek lehetnek a legapróbb dolgoktól kezdve a legnagyobb elgondolásokig, és koncentrálj arra, hogy ezeket mihamarabb megvalósítsd. Na és persze ott vannak a barátok, meg egy hobbi, amit a legjobban szeretsz csinálni!
2011. máj. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem te még nem vagy olyan mélyen a depresszióban, hogy feltétlen orvoshoz kéne fordulnod. Egy picit kell csak megváltoztatnod a szemléleted és sikerülni fog. Hasonló cipőben jártam én is egy évvel ezelőtt, folyton csak feküdtem, meg nem csináltam semmit (terveim persze volt sok, de egyiket se vittem véghez) és amikor a semmittevés hatására nem is jött össze semmi, amit elterveztem, akkor elkezdtem magamat odaeröltetni a tennivalók mellé.

Felírtam kis cetlikre, határidőkkel, hogy mik a teendőim és felragasztottam az asztalra. Ezek nagyon motíválóak tudnak lenni. Nekem sikerült megoldanom ezzel a problémám, viszont ráment egy évem amire erre rávezettem magam.

Te légy okosabb, cselekedj már most ;)

2011. máj. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát sokat segítettetek!:)

Utolsó: nálam ez úgy 2 éve kezdődött,2 éve még ennél is szörnyebb állapotban voltam...Nálam is kb hasonló telt el a semmivel,csak azzal ,hogy elképzeltem magamnak célokat,és arra "csorgattam a nyálam" =/ Ideje megvalósitani őket,

remélem 20 évesen még nem olyan késő.

2011. máj. 23. 11:12
 7/7 anonim válasza:

Két éve szerelmi bánat miatt depresszióba estem. Rengeteget aludtam és nem érdekelt semmi, szó szerint. Nem éltem, inkább csak vegetáltam valahogy. Mivel nem tanultam félév közben, ezért elég pocsék lett a félévem, rengeteg tárgyból kellett javítanom vizsgaidőszakban.

Végül a sűrű vizsgaidőszak mentett meg a teljes becsavarodástól: a tanulásra kellett koncentrálnom és nem maradt időm a sebeim nyalogatására. Ilyenkor persze nem árt ha van valaki aki segít. Nekem például nagy segítségemre volt egy csoporttársam, aki segített a tanulásban és az aktuális lelki bajaimat is meghallgatta.

Otthon persze nagyon sok részletet nem tudtak és nem is akarták elfogadni, hogy depressziós vagyok és segítség kéne. Nem foglalkoztak igazán a problémámmal, azt mondták, csak felfújom és majd elmúlik.

Elmúlt, de még vissza-vissza tér. Például nagyon gyanakvó vagyok minden lánnyal szemben és ezért nehezen teremtek kapcsolatot. Ez az érzés is nyomaszt de egyszer talán lesz kiút belőle.

A konklúzió tehát az, hogy mindenképpen kérj segítséget. Legyen az orvos, pszichológus, jóbarát, szülő, bárki, beszéld ki. Ne tartsd magadban, mert beléd ég és később szorongásaid lesznek mint például nekem.

2011. máj. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!