Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől van és mit tegyek az...

Mitől van és mit tegyek az állandó fáradtság ellen?

Figyelt kérdés

Majdnem 17 éves fiú vagyok, szinte mindig fáradt vagyok, és ezért sokan szerintem egyre keveésbé szeretnek velem beszélni, és énis bárkivel beszélk alig jut eszembe valami, csak nagyritkán ha épp nem vagyok fáradt.

Hiába alszom sokat, akkor is az vagyok, hiába iszok energiaitalt/kávét, akkor is az vagyok, bár akkor úgyérzem testileg pörgök, de agyilak akkor is majd elalszom. Sokszor előfordul, hogy egésznap fáradt vagyok, este meg már elmúlik, és alig tudok elaludni.

Esetleg ehhez hozzájárulhat az is, hogy sokszor eszek lefekvés előtt, sőt gyakran van hogy éjszaka közepén felkelek enni? Vagy valami más oka lehet?

Jólenne, ha ez megváltozna, mert így rosszkedvem is van sokszor, mert van, hogy úgyérzem a barátaim kihagynak a beszélgetésekből, ami talán azmiatt lehet, hogy neheebben tudok hozzászólni a fáradság miatt a témához...

Ez nem most kezdődött, kb fél éve ez van.


2012. jan. 3. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

Amikor nagyon sokat gépeztem nálam akkor volt ilyen. Sokat kell mozogni és változatosan étkezni ez talán segít.

(csak zárójelben mondom, hogy szívj el egy jointot az is hatással van az agyműködésre, mondjuk azt mondják attól is elfárad az ember agya, de mivel a tied már fáradt lehet, hogy ez segítene, egy próbát megér)

2012. jan. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Hiába alszom sokat, akkor is az vagyok, hiába iszok energiaitalt/kávét"


Először is szokj le a koffeintartalmú italokról és a túl cukros ételekről. A fáradtságod oka ugyanis lehet a koffeinfogyasztás. A koffein csak rövid távon véd a fáradtság ellen, hosszú távon kifáraszt ("mellékvese-fáradtság"). Úgyszintén ne igyál alkoholt és ne dohányozz, ezek mind fárasztanak.


"Sokszor előfordul, hogy egésznap fáradt vagyok, este meg már elmúlik, és alig tudok elaludni"


Bőséges reggeli nem ártana, valamint reggeli torna, és esetleg kelj 1-2 órával korábban, hogy mire pl. beérsz az iskolába, frissebb legyél. Ne igyál a nap folyamán kávét. Lefekvés előtt kell enni, de nem sokat. A lényeg az, hogy estére nyugodt és fáradt legyél, ennek érdekében nap közben testmozgásra is szükség van. Segít elaludni egy hideg fürdő (másoknak a forró jött be) lefekvés előtt.


Szedj vitaminokat (főleg: B-t), valamint nyomelemeket (pl.: cink, magnézium) az ajánlott mennyiségben. Lehet, hogy ezek hiányoznak.


A kávéval való leállás elvonási tüneteket okoz (szomorúság, fáradtság, esetleg fejfájás), de ezen kb. 3 nap alatt túl lehet jutni és utána sokkal jobb lesz a közérzeted.

2012. jan. 4. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ezeket megpróbálom :)
2012. jan. 4. 11:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy van-e még ez a problémád, de ha igen fordulj orvoshoz. Vashiány is fáradságot okoz.
2012. márc. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!