Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek, ha ilyen rosszul...

Mit tegyek, ha ilyen rosszul alszok?

Figyelt kérdés

Suli miatt stresszelek, mostanában minden összejött. Amíg szünet volt, tök nyugodtan tudtam aludni. Az előző éjjelem szörnyű volt... Elaludtam 11 körül, fél 1-kor, fél 3-kor felkeltem, de visszaaludtam. Viszont fél 5-kor már képtelen voltam visszaaludni, pedig aludhattam volna ma még 2 órát...

És ez megy majdnem minden este. Vagy nagyon sokáig tart elaludni (10-kor már lefekszek), vagy 1-2 óránként felkelek és 4 - fél 5-től fent vagyok.


Mit tegyek? Citromfű tea, valeriana sem segített. Sportolok is, tehát tényleg igazán álmos vagyok már este 7-kor, csak rengeteg dolgom, 10-kor tudok csak lefeküdni... (így is sok mindent elhanyagolok:( )


2012. jan. 4. 16:58
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja és kiszellőztetek este, mert még kevésbé tudok aludni ha nem szellőztetek. Az ágyam kényelmes, hát még a párnám.. :) Szellemileg is fáradt vagyok..

Olyan jó lenne ha elaludnék 10-kor, kelnék fél 6-kor kipihenten, tudnék figyelni, nem lennék egész nap egy roncs

2012. jan. 4. 17:00
 2/7 bánomisén ***** válasza:

1. Suliban a problémákat megoldani

2. Nyugodtan aludni.


Kb. ez a menete :-)

2012. jan. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csakhogy ezek a problémák majd kb márciusban oldódnak meg. :) Lesznek vizsgáim.
2012. jan. 4. 17:07
 4/7 bánomisén ***** válasza:
Március még messze van, fölösleges ilyen korán idegeskedned. Menj le délutánonként futni egy kicsit, tudom, hogy sportolsz, olvastam, de ha alvás előtt még kocogsz 2-3 kilométert, kiszellőzik a fejed, megnyugszol és tudsz aludni. Olvashatsz is az ágyban lámpaoltás előtt, de lehetőleg ne krimit vagy horrort, hanem valami békésebb könyvet, ami nem zaklat fel.
2012. jan. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
autogén tréninget próbáld ki. sok mindenre jó, de nyugodtabb és ellazultabb is leszel tőle. én pszichológustól tanultam meg.
2012. jan. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kezdjük azzal, hogy nem futhatok, mert 100 kg vagyok, tehát ez eleve kilőve.. Olvasni nincs időm...
2012. jan. 4. 17:16
 7/7 bánomisén ***** válasza:

Nem értem, ha sportolsz, akkor nyilván kell futnod is, de otthon nem szabad? 100 kilósan is lehet kocogni...

De mindegy, a te dolgod, kérdeztél, válaszoltam, ha kipróbálod, jó, ha nem, nekem úgy is jó :-)

2012. jan. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!