Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon rosszul alszok. Miért...

Nagyon rosszul alszok. Miért lehet? Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Évek óta borzalmasan alszok. Este alig bírok elaludni, reggel meg egyszerűen nem tudok felkelni.

Volt egy időszakom, amikor nagyjából éjjel 2 felé tudtam csak elaludni. Hiába feküdtem már le 22 óra felé, egyszerűen csak forgolódtam az ágyban. Nagyon rossz volt, mert ál 5-6 felé kellett kelnem. Ha másnap valami fontos dolog miatt ki kell magam pihenni, egyszerűen nem tudom.

Mára sem változott a helyzet. Éjfél és egy előtt nem tudok elaludni. reggel kelhetek később, akár 9-10 felé, de mikor felkelek baromi álmos vagyok. Hiába alszok 6-7-8-9-10-11-12 órát, mindig fáradt és álmos vagyok. Így nem is nagyon tudok koncentrálni...

Mit lehetne ez ellen tenni?


2010. febr. 13. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Szinte biztos, hogy az ágyban van a hiba! Kellemesnek, és keménynek kell az ágynak lennie ahhoz, hogy a megfelelő alvás komfort meglegyen!

Ha nem pihened ki magad, akkor egész nap nem tudsz figyelni!


Én azt tanácsolom, próbálj meg 1-2 napig a földön aludni, kemény felületen, és ne aludj többet 7 óránál. Majd ismételd meg a folyamatot egy hétig és érezd a különbséget! Ha nem változik semmi, akkor nem az ágy, akkor orvos kell, de szerintem a kényelem hiánya áll a háttérbe nálad is, mint sokaknál másott!

2010. febr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Földön is aludtam, sajnos nem volt jobb.

Néha fel is riadok álmomban. Sokszor van olyan is, hogy fél óránként felébredek majd visszaalszok... :S

2010. febr. 13. 10:18
 3/6 anonim ***** válasza:
A stressz és a tápanyaghiány a két legfőbb oka az alvászavarnak.Legalább 22-2-ig mindenképpen jó lenne,ha alvásra bírnád Magad.Amit a legtöbben tartanak eredményesnek alvászavarnál(a munkahelyemen)az a kalcium-magnézium italpor(kifejezetten lefekvés előtt)Mindkettő görcsoldó,idegnyugtató,ellazító.Próbálkozhatsz még Valeriana-val,esti citromfű-teával,komlóval(bár ez a vágyat is csökkenti hosszú távon)
2010. febr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nálam bejött még a szellőztetés lefekvés előtt, illetve a nem túl fűtött szoba. Furcsának tűnhet, de volt idő, amikor csak úgy tudtam elaludni, hogy lefele lógattam a fejem az ágyról (vérkeringési probléma? nem t'om). Nem tudom, napközben milyen igénybevételnek vagy kitéve, de lehetőség szerint harmonikusan "kellene" elfáradnunk fizikailag és szellemileg egyaránt. Az ágyban olvasás is remek álmosító, de ha szól a tv, bármilyen fáradt is vagyok, nem tudok elaludni! Szerintem is lehet akár ágyprobléma is, próbálj meg a másik oldalon aludni, másik matracot venni, átrakni az ágyat. teákon kívül vannak homeopátis szerek is a nyugodt alvásért, úgy tudom. Remélem, segít valamelyik praktika!
2010. febr. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ja, és egyetértek a stresszel is, illetve a feldolgozatlan napi problémákkal, amelyek nem hagynak nyugodt pihenést!
2010. febr. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, sajnos amit ajánlottatok ezeket mind kipróbáltam.

Teák, magnéziumot, kálciumot szedek, szellőztetni mindig szellőztetek.

Mondjuk feldolgozatlan probléma az van bőven... ^^

2010. febr. 13. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!