Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tudnátok adni önbizalom- és...

Tudnátok adni önbizalom- és önbecsülés növelő tanácsokat egy lánynak?

Figyelt kérdés
Egy lány, akit a szülei gyerekkora óta építenek le a sárga földig ezeken a tereken. Szeretne boldogulni a párkapcsolat terén. Megmutatni, hogy igenis "tökös" csaj. Aki megérdemli, hogy szeressék, és hogy boldog legyen a társával. Sikereket érjen el az életben és létrehozza a jelenben a sikeres jövőjét.
2012. jan. 11. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
első körben el kell szakadni attól a közegtől, ami csak leépít.
2012. jan. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tökös csaj? Ne akarj az lenni, inkább taszítja a kedves, figyelmes, intelligens fiúkat.


Először is nézz tükörbe. Figyeld meg magad. Mi szép rajtad? A szemed? Szád? Hajad? Koncentrálj arra, gondolj arra, hogy ez milyen jó rajtad, és kis trükkökkel helyezd a megjelenésedben a hangsúlyt arra.


Tudnod kell, hogy a probléma csak a Te fejedben létezik, meg esetleg a szüleidében. Ha rád néz egy ember, annak nem a szüleid véleménye lesz a fejében, hanem a sajátjuk, ami vagy jó vagy nem, de mindenképp független attól, amit a szüleid gondolnak.


A saját gondolataidat viszont pozitív irányba kéne terelgetned. Keress valamilyen hobbit vagy sportot. Menj el falmászásra, aquafitnessre, esetleg jógázni vagy küzdősportra. A jógát többek közt azért is ajánlom, mert ott általában nagyon befogadó, szeretetteljes légkör van, senki nem fog "kinézni", ha még kezdő vagy és nem megy olyan jól, az oktatók is segítenek, biztatnak. Segít helyrebillenteni a testi-lelki egyensúlyod.


De ha ahhoz nincs kedved, más sport vagy csoport is lehet. Pl. választhatsz ilyen önkifejező drámakört vagy ilyesmi. Ha az még meredek, akkor valami mást. Így be tudsz kerülni egy csoportba, ahol új lappal kezdhetsz, senki nem fog ismerni, így mindenki az alapján alkot majd véleményt rólad, hogy milyen vagy ott és akkor. Ha sikerül bátran, kedvesen mosolyogva beszédbe elegyedni másokkal, akkor elkezdesz pozitív élményeket gyűjteni az emberekről. Gondolj arra, hogy ha valami balul ütne ki, nem vagy köteles újra odamenni, tehát nincs vesztenivalód. És szép lassan megjön majd az önbizalmad.

2012. jan. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze! Kezdjük egy képpel erről a lányról, ha ide nem, legalább privibe. :)
2012. jan. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utcára menni is csak sötétben mer. A párja meg "megkönnyíti" a helyzetét. Ha valami rosszat mond a lány a többi nőről, a pasija megvédi őket, mintha kötelessége lenne.:S
2012. jan. 11. 17:07
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk ez szerintem elég érdekes,hogy a többi nőt védi a párja,és nem a saját barátnőjének ad igazat...jó,azért én is szoktam néha mondani idegességemben olyanokat,hogy "minden csaj egy r!banc" de persze ez egyáltalán nem így van,csak ha egy lány ismerősömmel összeveszek,akkor idegességemben ez kicsúszik....én fel nem bírnám fogni,hogy a barátom ilyenkor a többi lányt védje. az igaz,hogy hülyeségeket beszélek,de azért szükségem van olyankor arra,hogy valaki nekem is igazat adjon,ne idegesítsen fel csak jobban.


de amúgy kérdező,ha a lány,akiről írsz,Te vagy,márpedig szerintem Te vagy,akkor hidd el,hogy igenis jó ember vagy,a szüleidnek kéne inkább magukba nézniük. milyen "ember" az,aki a saját gyerekének olyanokat mond,ami ilyen lelki hatással van rá??

2012. jan. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszy. :) Az egész pasi nagyon fura, a legjobb barátja szerint is. És hülye. Legalábbis ezt állítja róla.:) Szerintem meg egy gerinctelen, hazudozó, szorongó nyúlféreg. Ő akart belemenni a kapcsolatba először. Most meg rám se hederít(5 hónap után).:) Eléggé olyan érzésem van, hogy csak azért volt velem, mert volt lakásom. Vonzom a hülyéket.:S:D
2012. jan. 11. 21:14
 7/8 anonim válasza:
100%
Drágám, rúgd ki azt a barmot de gyorsan. "Tiszteld a szüleidet". Na, ezt nem. A tiszteletet nem megkövetelni kell, hanem ki kell érdemelni. A Te szüleid egy kézlegyintésnél többet ugyan nem kapnának tölem. A szülöknek kötelességük van, amit a Te anyukád és apukád igen rosszul teljesített. Tessék szépen barátkozni, tessék szépen buliba járni, élvezni az életet, mert majd 60 évesen ott ülsz a karosszékben, és azon jár majd az agyad hogy "na de mi történt 60 év alatt? szenvedtem, sírtam, bánkódtam, ettem, ittam, hugyoztam". Ez nem élet. A pszichológus remek segítö, de az IGAZI barátok mégjobban. Maradj erös, nagyon erös, és bízz önmagadban, hagyd ott a szüleid, szakíts azzal a barommal, kezdj bele egy jó kis hobbiba, egy új kihívasra, találj célokat hogy boldog legyél. Mert akárki akármit mondhat, legyen az nagyagyú tudós, a világmindenség ura, a legjobb politikus vagy legokosabb ember, az élet értelme bizony a boldogság. Egyszóval, legyen értelme az életednek. Sok sikert!
2012. jan. 12. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké. Köszy minden jótanácsot :D Igyekszem megfogadom!
2012. jan. 12. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!