Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vízhajtót írt ki az orvos a...

Vízhajtót írt ki az orvos a vizes bokámra, heti 2x0,5 szemet. Mit tegyek ha nem használ?

Figyelt kérdés
Furosemid ratiopharm, ez a neve. Tegnap bevettem a két szemet de semmit nem használt, tegnap délután 4 óra óta csak 3szor voltam pisilni az éjszakát pedig végigaludtam! Növeljem az adagot? Mondjuk másfél szemet vegyek be?
2009. máj. 26. 07:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Önhatalmúlag ne változtass semmit egy új gyógyszeren, várjál türelemmel, és ha két hét után se tapasztalsz semmit, menj vissza az orvoshoz és tőle kérdezd meg.
2009. máj. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
53%
Szia!Keress rá neten a vízhajtó gyógynövényekre és ott minden információt megtalálsz,hogyan készíts egy egyszerű teát,ami megfelel neked vagy menj el egy gyógynövényboltba és kérdezd meg az eladót,milyen vízhajtó gyógynövények vannak,szerintem sokkal jobb mint a gyógyszer és valószínűleg olcsóbb is,a szervezetednek is jobb,ha természetes anyagokkal próbálod orvosolni a problémát.
2009. máj. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel az orvost, magadtól ne emelj az adagon. (Ha többet vennél be, amellé már kéne káliumot is szedned, tehát ez nem olyan egyszerű, hogy megnövelem az adagot)

De ihatsz pl. vízhajtó teát, eleve a vízhajtó mellé fontos inni, hogy jól kimossa a szervezeted.

2009. máj. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szedem a káliumot emellé a fél szem mellé is.
2009. máj. 26. 08:46
 5/9 A kérdező kommentje:
A kérdésemet elrontotam: bevettem a fél szemet, nem kettőt, felet.
2009. máj. 26. 08:47
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyógyszernél van egy bizonyos terápiás szint, amit el kell érnie a szervezetben ahhoz, h' kifejtse a hatását. Vannak gyógyszerek, ahol egy szem elég ehhez (fájdalomcsillapítók például), de van olyan, ami néhány nap múlva kezd valóban hatni, mert a szervezetet nem lehet egybő sokkolni vele. A vízhajtó is ezek közé tartozik. Szerintem négy-öt nap múlva várhatsz komolyabb javulást.
2009. máj. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De akkor az orvos miért mondta azt, hogyha pl délben beveszem akkor estig lemegy a víz, és utána már nyugodtan tudok aludni?
2009. máj. 26. 12:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Valószínűleg nem az első napra gondolt, hanem kicsit hosszabb távra. A gyógyszeradagolást kis mennyiséggel szokták elkezdeni, hogy ne szedj fölösleges mennyiségeket. Meg kell találni a legkisebb adagot, ami még hatásos. Ha az első adagolás nem elég, később lehet emelni, de ezt az orvos dönti el szakmai ismeretei alapján.
2009. máj. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Remélem,az orvos nem csak a tünetet(vizesedés)kezeli,kért egy vérképet,vagy tudod mi az oka a vizesedésnek?

Amúgy én most 2 db-ot vettem be és alig használ,van h 1 db is ér ennyit,nagyon változó.

2015. jan. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!