Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Délutáni álmosság fáradtság...

Délutáni álmosság fáradtság megszüntetésére javaslatok?

Figyelt kérdés

Egy 19 éves gimnazista fiú vagyok és van egy olyan gondom, hogy néha délutánonként iskola után olyan fáradt és álmos leszek, hogy szinte nem bírom ki egy kis alvás nélkül, függetlenül attól, hogy fárasztó, vagy nagyon is kedvező órarendem volt.


Általában este 11-kor fekszem le és reggel 8-kor kelek, (9-re kell legtöbbször bejárnom) tehát olyan 8-9 órát szoktam éjjel aludni.

Ill hétvégéken előfordul még, hogy délután 1-ig is alszom.


Szerintem megfelelően táplálkozom, sok friss zöldséget, mindenféle gyümölcsöt eszek télen-nyáron, mindenféle hús, hal stb.. és sportos életmódot élek, úszok, fanatikus bicikliző vagyok, otthon van konditermünk ott is hetente olyan 3-4x 20 perceket eltöltök.


Friss levegőn is sokszor vagyok, kutyákat is viszem sétáltatni, futok velük.. nem dohányzom egyáltalán, alkoholt is ritkán és mértékkel fogyasztok.

Szerintem elég egészséges életmódot élek, mégis hol lehet a baj?


A problémám tulajdonképpen 14 éves koromban kezdődött, és azóta is így van. A szüleim akkor azt mondták, hogy a serdülőkor miatt van ez, növök még, hormonok stb..


Tudom a 19-20 az még serdülőkornak számít, de az, hogy már 5 éve ilyen fáradt legyek néha délutánonként az elég gyanús, úgy hogy a legtöbb ember amúgy sem álmos ilyenkor.


Ötletek, hogy mi lehetne a probléma?

Illetve tanácsok valaminek a változtatásában még mielőtt kivizsgáltatnám az egészet, (labor vizsgálat stb..)


A válaszokat előre is köszönöm.


2012. jan. 23. 17:20
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy nem szedek semmilyen gyógyszert, nagyon ritkán iszom energiaitalt is (szinte soha..) Sem szellemileg, sem fizikailag nem terhelem le magam nagyon. (Max érettségi vizsga.. de az meg egyszer van..)
2012. jan. 23. 17:31
 2/2 anonim ***** válasza:
Próbálj meg este 9-től aludni,mert az éjszakai alvás kell a szervezetednek! A 11 már késő,és hajnalban meg reggel nem úgy pihen a szervezeted,mint éjjel! Valamint reggelente vitamin! Magne B6,b-vitaminkomplex tabi,vagy centrum...
2012. jan. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!