Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pulzusom nyugalmi helyzetben...

Pulzusom nyugalmi helyzetben 80-90 körüli. Mozgás után nem mertem még megmérni. Vérnyomásom 90/50,90/60 körüli. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Még nem ájultam el, de sokszor menet közben úgy érzem, hogy kicsúszik a lábam alól a talaj. Szédelgek, bizonytalan vagyok és rossz a közérzetem.
2009. máj. 29. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:

A 80-90 pulzus nem különösebben magas.


A vérnyomás alacsony. Okai lehetnek:


terhesség

szívbillentyű-problémák, szívelégtelenség

pajszmirigy túl- vagy alulműködése

vízhiány, kiszáradás

vérzés (pl. belső vérzés)

allergiás reakcio, vérmérgezés (ez mondjuk akut)

vérszegénység, pl. táplálkozási okokból


Orvosi kivizsgálásra van szükség.

2009. máj. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is 90/60 90/70 általában.

A kérdés csak annyi, hogy mindig alacsony volt a vérnyomásod, vagy ez változás? Ha változás akkor kivizsgálás, vérvétel, főleg a vasra irányulva, nem vagy-e vérszegény.

Igyál meg egy kávét reggel ha tudsz esetleg, tornagyakorlat is segíthet felpezsdíteni a vérkeringést. Sok folyadékot kell inni (vizet) és állítólag a sós élelmiszerek is jók. Pl ropit is rágcsálhatsz pluszban.

Energiaitalokat nem javasolnék, vérnyomást nekem megemelte, de olyan szívdobogást okozott, hogy csak na.

Vérképet nézetnék, ha nincs rendben akkor vitamint pluszban is érdemes szedni.

2009. máj. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem volt mindig ilyen alacsony. De most sem mindig, ált. normális, néha esik csak le. A kivizsgálástól félek, de államvizsga után elmegyek.
2009. jún. 2. 08:56
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm a válaszokat!
2009. jún. 2. 08:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel alacsony a vérnyomásod, ezért a szívednek sokkal több munkába kerül a vért pumpálnia, ezért ver szaporábban, ezért olyan szapora a pulzusod. Nekem is magas a pulzusom, igaz, a vérnyomásom nem annyira alacsony, mint a tiéd.
2009. jún. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!