Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Zsibbadás-érzés, vérnyomás....

Zsibbadás-érzés, vérnyomás. Vajon vélt vagy komoly a probléma?

Figyelt kérdés

Előzmény: Hol is kezdjem. Szóval egy ideje van egy kis szivbillentyűs rendellenességem ami nem halálos, nem veszélyes és főként nem gyógyítható. Emellett halálfélelemtől szoktam rettegni. Néha az éj közepén felébredek, és megijedek a sötéttől.

Maga a téma: Nos a múlthéten kedden iskolában összeestem. Az ottani ápoló szerint pánikrohamom volt az érettségi és az egyéb gondok okozta stressz miatt. Fel is írt magneb6-ot, hogy szedjem amíg túljutok az időszakon. Azonban ma észleltem valami furcsát. Reggel matek vizsgán bezsibbadt a fejem jobb fele, de csak pár másodpercre. Aztán ez 1-2 szünetben megismétlődött. Majd hazaértem és megint ismétlődött vagy 3-4 alkalommal, azonban már az arcom és nyakam is vele zsibbadt. A várnyomásom alacsonyak tűnik, egymást követően 3x mértem meg a következő eredménnyel:

1.)

106

81

65


2.)

101

69

90


3.)

108

77

75


Magáról az érzésről: Volt már olyan hogy hirtelen kirázott a hideg, no ez hasonló csak zsibbadással jár. Kétoldalt és a szememnél is érzem enyhén, de inkább a fejem jobb féltekére öszpontosul az érzés. Elég ijesztő..


Köszön előre is a válaszaitokat,

20 F.


2012. jan. 30. 16:48
 1/2 A kérdező kommentje:

Újabb mérési adatok:

1.)

108

78

54


2.)

115

78

44


3.)

109

76

75

2012. jan. 30. 17:47
 2/2 anonim ***** válasza:
Igyál elég folyadékot! Menj le a háziorvosodhoz. A nagy stressztől is lehet ilyen alacsony a vérnyomásod. A zsibbadás érzés pánikrohamtól van.
2012. jan. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!