Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vérnyomás probléma? Túl alacsony?

Vérnyomás probléma? Túl alacsony?

Figyelt kérdés
Jó ideje nagyon alacsony a vérnyomásom, szinte ájuldozok. Ma délelőtt is 98/55 volt. Hiába ittam kávét, nem tart sokáig, sőt szinte alig hat,és nem ihatok 2 óránként kávét. Háziorvosom nem igazán törődik vele :S A nagy meleg miatt nem merek sehova elindulni egyedül, pedig lenne elintéznivalóm a városban, hivatalos ügy is.Nem egyszer előfordult már, hogy le kellett ülnöm mert különben összeestem volna. Valaki járt hasonló eseteben? Mi tévő legyek? Az állapotom tarthatatlan :S menjek továbbra is orvoshoz? Addig nyúzzam amíg nem tanácsol valamit? Egyátalán van erre gyógyszer?
2010. júl. 14. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:

nekem is ilyen van.állandóan 100 alatt van a vérnyomásom.Mondjuk a fejem is fáj a szédülésen ájuldozáson kívül,de az hihetetlenül.

Én voltam kardiológián is de semmit se mondtak.

Minden nap megpróbálok mozogni pl bicajozni,mert mintha utána kicsit jobb lenne.Persze mostanában volt időm erre,nélküle nem tudom mi lenne velem egész nap.

Szoval a mozgás az jo rá.

De sztm kérj beutalót kardiológiára egy EKG-re biztonság kedvéért.Ártani nem árthat.

2010. júl. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
amugy mindenre általában betalocot irnak fel,amit persze nem kötelező szedni.Én sem szedtem mivel vérnyomáscsökkentő,szoval alapból nem értetem miért azt ir fel a kardiologus.
2010. júl. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem is alacsony, és az alacsony vérnyomás nem számít betegségnek, így nem érdemes orvoshoz rohangálni meg gyógyszert falni miatta. Én rendszeres tornával nagyon jól karban tudom tartani, mióta mozgok rendesen, azóta soha nem volt semmi bajom vele. És persze mellette egészséges táplálkozás. És sok vizet iszok. Próbáld ki te is ezeket.
2010. júl. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2010. júl. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Szóval akkor nincs semmi gyógyszeres megoldás? Nekem is elég gyakran fáj a fejem, majdnem szétrobban úgy érzem, ilyenkor iszok egy kávét és jobban leszek,ideig-óráig. Akkor marad a sport nekem is. Sajnos kevés időm van rá:S de fő az egészség!
2010. júl. 14. 13:34
 6/10 A kérdező kommentje:
ja azt nem írtam, hogy a pulzusom 92 volt, mikor mértem a 98/55 értéket:S:S
2010. júl. 14. 13:36
 7/10 anonim ***** válasza:
a pulzus viszont elég magas igy
2010. júl. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
kardiológiai vizsgálat nem árt
2010. júl. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
monjuk lehet hogy csak megijedtél?
2010. júl. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fejfájás nem szokott alacsony vérnyomás miatt lenni, az inkább a magas tünete. Lehet hogy nincs köze a fejednek a vérnyomásodhoz, és csak egyszerűen fejfájós vagy. A pulzusod pedig azért magas, mert a vérnyomásod alacsony, ez valamilyen szinten normális. Ha nagyon aggódsz, akkor esetleg kérj a háziorvostól egy alaposabb kivizsgálást a keringésedet illetőleg, és akkor biztos kizárhatod a komolyabb bajt. De én előbb kipróbálnám a mozgást, és a fokozott folyadék, valamint sóbevitelt! Mozgásnak egy alapos reggeli torna is jó kezdet lehet, amit minden felkelés után elvégzel. Karkörzés, törzshajlítás, nyújtás a lábadhoz, cicahát-kutyahát, ilyen egyszerűbb dolgok. Csak lassan, ügyelve az egyenletes légzésre.
2010. júl. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!