Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Vérnyomás 151 / 60. Szerintem...

Vérnyomás 151 / 60. Szerintem ez nem ok. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
2011. márc. 12. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:
A szisztolés érték magas, a diasztolés meg alacsony. Ez pl.akkor fordul elő, ha az aorta rugalmassága csökken. Menj el dokihoz.
2011. márc. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a kardiologus,hogy 160 alatt nincs magas vérnyomás!
2011. márc. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a kardiológus és a körzeti doki is, hogy 130 fölé ne engedjem menni a vérnyomást. Vannak rá gyógyszereim.


Még 2008-ban azzal mentem orvoshoz, hogy szédülök és lüktet a fejem, villódzik időnként a látómezőmben oldalt valami. Akkor volt 160-170 körül a vérnyomásom, mint utólag kiderült. Korábban mindíg 120 alatti volt az értéke.


Most kezdem csökkenteni a gyógyszer adagot mert már nagyon leviszi, ma reggel pl. azért szédelegtem kicsit mert 94/48 volt az értéke. Nagyon alacsony lett, pedig már felét szedem annak amivel kezdtem. Pontosabban már nem szedem csak mérés után, az eredménytől függően. Viszont van amikor magas. Ez nálam stressz alapu lehet.


Abban az időszakban (2006-2008) nagyon felfordult az életem, mint sokunknak. Korábban sohasem voltam beteg. Mostanra 2 év alatt 40%-os egészségkárosodásom keletkezett vérnyomás igadozik, cukor anyagcsere zavar, szívbillentyű meszesedés (esetleges csere előirányozva).

"Sportoljak amit tudok", kerékpár. Az konditól függően változtatható terhelést jelent.

2011. márc. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!