Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » SEGÍTSÉG! Nagyon megijedtem,...

SEGÍTSÉG! Nagyon megijedtem, ilyen még sosem történt velem! Mitől van ez?

Figyelt kérdés

Az ágyon feküdtem, semmi bajom nem volt, és amikor letettem a lábam a földre, hogy kikeljek az ágyból, akkor hirtelen ÖSSZEROGYOTT A LÁBAM. Nem volt erő az izmomban, konkrétan mintha semmi nem lett volna az izmom helyén. Nem éreztem se zsibbadást, se semmi mást. Az egyik lábamra rá tudtam nehezedni, a másikra nem. Odébb raktam a lábamat gond nélkül, majd amikor megpróbáltam felállni, nem ment. Csak a vádlimmal tudtam kinyomni magam. Mintha nem lett volna bal lábam. Felálltam, és amikor próbaképp le akartam guggolni, átmenet nélkül megint lerogyott a bal lábam. Csak a combomban éreztem ezt, de ott mintha nem lett volna izmom.


Mi történt? 19 éves vagyok, sportolok, sosem történt még ilyen velem! Nagyon ijesztő volt... Kérlek, ha tudjátok, mi lehetett ez, írjátok meg minél hamarabb!!


2012. jan. 30. 22:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Utána gyorsan csináltam pár guggolást és megütögettem a combomat. A combom külső része elkezdett kicsit zsibbadni. Olyan sokszor van, hogy valamim begörcsöl, de ilyet még sosem éreztem. Ahhoz tudom egyedül hasonlítani, mikor egyszer nagyon megrázott az áram. Sosem tapasztaltam még ilyet, hogy ne tudjam irányítani egy testrészem, mintha nem lettek volna izmaim.
2012. jan. 30. 22:12
 2/6 anonim ***** válasza:

Ilyen nekem is volt 1-2x. Először akkorát estem, mint a ház, mert lendületből pattantam fel. Aztán ott ültem a szőnyegen és röhögtem, hogy hogy lehetek ilyen szerencsétlen.


Szimplán csak elzsibbadt a lábad, előfordul. :)

2012. jan. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez szerintem sima zsibbadás, csak nem az a fajta, mikor szúrást is érzel előtte. Szokták mondani: "kiszalad a vér a végtagjaidból". Nekem sokszor volt olyan, ha alvás közben valami lehetetlen pózba tekertem magam, arra keltem, hogy nem irányítom a kezem. Nem zsibbadt, hanem szimplán nem éreztem. Akkor sem, mikor a másik kezemmel megfogtam. Van ilyen..
2012. jan. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy zsibbadás.

De az is lehet hogy nem.


Ismerős egy kicsit nekem amit leírtál.

Mivel már jártam így mégpedig pont 19-20évesen.(28F)

Éppen hazafelé tartottam BP-ről Gödöllőre HÉV-en.

BP-n felszálltam, leültem, és mikor Gödöllőn le akartam szállni nem bírtam.

Összeestem, el kellett mennem a végállomásig és onnan kínlódtam haza magamat,nagy nehezen.

Elmentem orvoshoz, mondta pontosan mi a neve ennek a betegségnek, de azt már elfelejtettem.

De egyvalamire pontosan emlékszem.

Az a betegség gúnyneve: hogy "Amerikai mozinézőtér szindróma" azért mert nagyon sok emberrel történik hogy a film végén nem bír felállni.

Egyfajta ízületi gond.

Sportolóknál, és erős fizikai munkát végzőknél fordul elő legtöbbször.

Nekem DONA port kellett szednem rá, kb 1hónapig.


Elmúlt teljesen, azóta sem volt.


Remélem segítettem.

Üdv.

Jobbulást!

2012. jan. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A rohadt életbe, ez az utolsó kicsit megijesztett. Mármint nem neked szólt a kifakadás, kedves válaszoló, csak azért írok így, mert nekem az ízületeim nagyon-nagyon tropák. Amit el tudsz képzelni, minden ropog rajtam, minden mozdulatnál, a vállam és a könyököm nagyon természetellenesen ropog és fáj.
2012. jan. 31. 17:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kell pánikba esni, nem komoly.

Amúgy sem biztos hogy neked is ugyanez a bajod.

Bár elmondásod alapján annak tűnik.

Nekem is pont ugyanígy volt.

Olyan volt mintha lebénult volna a lában, meg sem moccant, a kezeimmel emeltem meg magamat és úgy ültem vissza az ülésre a hév-en.

Nem zsibbadt, nem fájt.

Csak éppen nem működött!

10-20perc múlva már rá bírtam állni de olyan erőtlen volt.

Másnapra szinte teljesen elmúlt amikor a dokihoz mentem.

De ő tudta hogy mi volt,mondta is a nevét.

És a DONA-t írta fel.


Érdemes lenne megkérdezni egy orvost.

Lehet kapnál rá valamit te is.


Üdv.

2012. jan. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!