Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítség kéne AFP-ügyben,...

Segítség kéne AFP-ügyben, eléggé megijedtem?

Figyelt kérdés

Az előző terhességemnél ilyen nem volt, ezért nagyon aggaszt, hogy most miért küldtek vajon levelet, hogy az AFP eredményem megbeszélése miatt a hét bármely napján keressem fel a terhesambullanciát? Csak ennyi van benne, semmi más, maga az eredmény sincs.

Fejér Megyei Kórházról van szó.

Mensi miatt időpontom nincs, mert nem jött meg, de valószínűleg 16+1 hetesen vették le a vért, a 7 hetesen történt UH-méretekből kiindulva. Igaz, a 12. heti UH-on már 13 hetesnek írt a gép, de az orvosom szerint a 0. UH méreteit jobb figyelembe venni.

Megijedtem. :(


2011. szept. 30. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is küldtek ilyet az első babámmal,frászt is kaptam egyből,de az orvosom megnyugtatott,hogy mindenki kap,akinek csak egy hajszállal is magasabb/alacsonyabb az érték a normálisnál.Nem kell megijedned,de természetesen menj be megbeszélni!Ne izgulj!Boldog babavárást!
2011. szept. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elfelejtettem írni,hogy természetesen makk egészséges lányunk született!
2011. szept. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Most egy kicsit megnyugtattál! Köszi!!

Itt bőgök már fél órája, holott tudom, hogy megbízhatatlan egy vizsgálat...

2011. szept. 30. 10:41
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
AFP az örök mumus, nem kell ijedezni, kedvesem, engem is megijesztettek, de ennek a vizsgálatnak az eredménye olyan sok mindentől függ (terhesség ideje, étrend, stb.), hogy külföldön már nem is alkalmazzák. Természetesen menj el megbeszélni, de biztosan nem lesz semmi baj. Remélem, segítettem. Sok boldogságot. :)
2011. szept. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj! Az AFP megbízhatatlan, az eredmény túl sok mindentől függ, nemcsak attól, hogy mikor vették le a vért. Ha bemész, akkor csinálni fognak egy ultrahangot, ami biztosabb eredményt ad, és ha úgy látják, hogy kell, akkor elküldenek genetikai tanácsadásra. Nekem most magas volt, de semmi baj nincs, ahogy az előzőnél sem volt, egészséges babám lett. Az ultrahangig én is izgultam, de hamar megnyugtatott az orvos.
2011. szept. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz, megbízhatatlan, de mindenképpen kérd a kombinált tesztet. Így biztosan megnyugtatóbb választ kapsz.
2011. szept. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem alacsony lett az afp eredményem és én is tökre megijedtem. De amúgy tényleg egy elavult vizsgálat és semmi másra nem jó, csak a kismamák ijesztgetésére...

Lányom makk egészségesen született!

Szóval nyugi, ez csak egy hülye vizsgálat!

2011. szept. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves szavakat!

A kombinált tesztem jó lett, Down-ra 1:8600, Edwards-ra: 1:50000.

Remélem, semmi gond nem lesz!

2011. szept. 30. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!