Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Úgy érzem sikerült kicsit...

Úgy érzem sikerült kicsit megfáznom, hogyan kúrálhatnám ki magam, még mielőtt jobban megbetegszem? És hogyan öltözzek fel ebben a hidegben, hogy ne fázzak?

Figyelt kérdés

A tünetek: az orrom folyik vagy annyir bedugul, hogy szinte már fáj; a torkom fáj egy kicsit; a szemeim nehezek és úgy érzem, hogy leragadnak (ez nálam tipikus betegség jele); fáj a fejem; álmos és fáradt vagyok, pedig elég sokat pihenek, alszok mostanában.


Nem szeretnék beteg lenni, főleg, hogy most van koripálya, meg hát utálok pótolni. Szerintem 'csak' megfázás lehet, mert nekünk azt mondták, hogy a vírusos fertőzéseknek jó a hideg, mert így kevesebb az esély a vírusos betegségekre.


A másik:

Minden nap legalább 3-4 réteg ruha van + nagykabát, sál, sapka, kesztyű.

Ma pl. volt rajtam egy vastagharisnya, ami belül jó puha és nagyon meleg, egy sima zokni és egy vastagabb térdzokni, farmernadrág (a harisnyának és a farmernak is van dereka), derékmelegítő, egy ujjatlan, egy, hosszúujjú, egy melegpulcsi. Erre jött még egy jó meleg, szőrös csizma, a nagykabát, sál, sapka, kesztyű.

Érdekes, de kint nem fáztam, viszont suliba is és itthon is fázok, pedig itthon 22°C van. Lázam nincs.



Mivel kúrálhatnám ki magam?

És hogyan öltözzek fel, ne fázzak?


2012. febr. 7. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Fokhagyma, méz, citrom, narancs, mandarin, C-vitamin-tabletta, vöröshagyma, hagymatea, infralámpa, sósvízzel orröblítés, sósvízzel gargalizálás, inhalálás.


Szerintem mem ennyire múlik az öltözéken a megfázás.

Bár ha hozzászokik a szervezet a hideghez, akkor kevésbé fázunk meg - tapasztalat.


A szauna és utána a merülőmedence elvileg pont úgy segít a megfázás megelőzésében, hogy a hőmérsékletváltozásokhoz szoktatja a szervezetet.


Jobbulást!

2012. febr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a fokhagymás pirítós meg volt, remélem megöli a bacikat. Most pedig melegteát iszok, nem valami finom, de legalább meleg!

Minden nap iszok grapefruit&echinacea cseppeket, ez nagyon immunerősítő elvileg és magas a C-vitamin tartalma, most viszont plussz C-vitamint is szedek.

És megfogadom a többi tanácsot is! :)


Ma időbe lefekszem, hogy kipihenjem magam, az is jót tesz.


Köszönöm a választ!

2012. febr. 7. 20:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Jól csinálod. :)

Bár ezekben az immunerősítőkben ne higgy!

2012. febr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!