Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Normális, hogy megbetegszem a...

Normális, hogy megbetegszem a vitamintól?

Figyelt kérdés
Évekig nem voltam beteg (még csak náthás sem), 4 éve viszont a megelőzés jegyében (riogattak jobbra-balra az influenzával) úgy döntöttem, hogy ideje vitamint juttatni a szervezetembe - napi szinten ettem narancsot, mandarint, almát és ezt még felturbóztam egy kis multivitaminos pezsgőtablettával. Kb. 1 hóonap múlva viszont úgy lebetegedtem mint még életemben soha! 40 fokos lázam volt, köhögtem, az orrom folyt... aztán nagy nehezen összeszedtem magam és kb. 2 hét múlva már teljesen jól voltam. Ezzel be is fejeztem a gyümölcs és vitamintabletta fogyasztását. 3 évig nem volt semmi bajom, de ezen az éven ismét elcsábultam és 2 egymást követő reggelen bevettem egy C-vitamin tablettát. A harmadik reggel iszonyatos torok és fejfájással, bedugult orral és általános gyengeséggel ébredtem. Aznap már nem vettem be C-vitamint és láss csodát, két nap múlva teljesen jól voltam. Létezik, hogy a vitamin ennyire fordítottan hasson? Megkérdeztem egy orvos ismerősömet, de bolondnak nézett.
2011. nov. 28. 01:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek semmi köze a vitaminhoz...
2011. nov. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

inkább tűnik irdatlan véletlennek. Szerintem a C vitamin nem hatna ilyen módon rád. Bár ha elég merész vagy kisérletezhetsz egy kicsit :)

Szeded egy kicsit megint aztán megnézed mi van. Ha többször is egyből jönnek ezek a tünetek a vitamintól akkor ott valami gubanc már lehet

2011. nov. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Namármost attól tartok, hogy van egy nagyon nagyon szerencsétlen félreértés az emberek fejében a vitaminokról.


A vitaminok NEM csodaszerek, NEM gyógyító hatású szuperizék, amitől kurv*jól lesz az ember, és majd ki fog csattanni az egészségtől, ha sokat eszik belőle, és a bundád sem fog fényleni tőlük.


A vitaminok csupán vegyületek, amik kölcsönhatásba lépnek a szervezeteddel. Semmi mágikus erejük nincs.

Elengedhetetlennek a test egészséges működéséhez.. EGY BIZONYOS SZINTIG.


Egy bizonyos szint után, viszont sokuk igen ártalmas. Ha túl sokat eszel belőlük azt hívjuk hipervitaminózisnak.

Az A vitamin hipervitaminózisától szervi károsodás és halál is beállhat.


Ha viszont túl kevés A vitamint viszel be, attól is komoly bajod lehet.


Tehát egy arany középútra kell törekedni.


VISZONT..

A C vitaminnak nem ismerjük a hipervitaminózis határát, tehát tulajdonképpen valószínűleg emberileg lehetetlen annyi narancsot, mandarint, stbt enni, hogy bajod essen tőle.


A gyümölcsökről ne adj le, mert jót tesznek az egészségednek.

2011. nov. 28. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak véletlen egybeesés, de bizonyítja, hogy nincs értelme vitamint tablettában szedni, nekem pl a pezsgőtablettáktól kikészül a gyomrom, nem is szedek semmit, de gyümölcsöt/zöldséget eszem sokat, azzal ne állj le.
2011. nov. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!