Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan hozzam magam formába?...

Hogyan hozzam magam formába? Hogy lehetnék fitt, friss és egészséges? (Többi lent)

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok. A csípőmön és a hasamon is van egy kis felesleg, ami eddig nagyon zavart, de már kezdtem elfogadni.Most mégis szeretném formába hozni magam! Egy kis erősítés meg ilyesmik.. Meguntam, hogy tesiórán is béna vagyok! Csak ezen szeretnék változtatni!

Milyen testmozgást végezhetnék el már erre az őszi roszabb időre is gondolva?

Étkezési rendszerezés, vagy valami más még kell?

A válaszokat előlre is nagyon-nagyon köszönöm! :)


2012. febr. 3. 22:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Konditermi edzést nem feltétlenül javaslom, viszont azt mondom, elkezdhetsz egy aerobic mozgást, ez nem korhoz kötött, kifejezetten indulnak a te korosztályodnak is, azt hiszem 16-17 éves korig. Az aerobic mozgásforma nagyon jó lehet, alapozásnak tökéletes. Ha kitartóan csinálod, akkor 14-15 éves korban óvatosan el lehet kezdeni a súlyzós, konditermes edzést, akkor már jó állóképességgel mennél oda. Ebben a korban azért nem javaslom, mert ugyan nem kőbevésett szabály, hogy nem lehetne, de akkor is nagyon kis súlyokkal szabadna dolgozni, nincsenek kifejlődve az ízületek, csontok, hatalmas sérülésveszély van. Ezek az emberek 30 évesen már az ortopédián toporognak.

Étkezéssel kapcsolatba: vitaminok. A-B-C-D vitamin, Vas. Nagyon fontos a vitamin, nem csak télen. Gyümölcsfogyasztás is elengedhetetlen. Az étrended legyen változatos, hanyagold a gyorséttermi, zsíros kajákat. :)

Kezdésnek ennyi is elég, kiindulásnak nagyon jó. Később lehet bonyolítani, ez a maximum, amit ki lehet hozni. Sok sikert! :))

2012. febr. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm^^
2012. febr. 6. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!