Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudok minél jobban...

Hogyan tudok minél jobban tanulni. Vagyis ami segít abban hogy könnyebben megjegyezzek dolgokat még jobban tudjak koncentrálni, készülni a felméréseimre, odafigyelni az órákon. Milyen szerekket használjak, esetleg gyógyszert?

Figyelt kérdés
a multkor utolsó órámon írtunk egy dogát tudtam a kérdésekre válaszolni ,de hirtelen olyan fáradt lettem szinte minden kiment a fejemből (doga2) reggel mikor kikaptuk egyből tudtam a kérdésekre a választ. pedig redszeresen alszok.légyszives írjatok amitől csúcs formában lehet aZ AGYAM. KÖSZÖNÖM.
2009. jún. 3. 18:59
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
szerintem szereket ne használj. kávé, fekete tea, energiaital, cigi felejtős. tapasztalatból mondom. nem csak az alvás rendszeressége a lényeg, hanem hogy életkorodnak megfelelő időtartamot aludj át. időben feküdj le, állítólag az éjfél előtt alvásban töltött órák a leghasznosabbak pihenés szempontjából. vagy, próbálj meg reggel tanulni, kelj fel korábban. sok embernek olyankor jobban fog az agya (nekem spec nem). kezdd mindig azzal a tanulást, ami a legjobban megy, és az ösztönzőleg hathat a kevésbé szeretett tárgyakra is. ha este tanulsz, ne csak az íróasztali lámpád égjen, hanem legyen szórt fény is (mennyezeti lámpa), mert rossz megvilágítás esetén a papírról visszaverődő fény fárasztja a szemet és megfájdítja a fejet. esetleg tanulj hangosan, ha másokat az nem zavar. ne menjen közben a tévé, se zene (na megint én szólok, mikor én zene mellett tudok legjobban tanulni). ne mászkálj tanulás közben, koncentrálj oda. órán meg ne a tanár/tanárnő fenekét bámuld (bocs nemtom fiú vagy vagy lány) és ne a szerelmeden ábrándozz (bocsi a dedós példáért), hanem próbáld azt képzelni, hogy téged baromira érdekel a tananyag. dogákra pedig ne görcsölj rá, ne attól félj, amit nem tudsz, hanem annak örülj, hogy egyáltalán tudsz valamit. 1 évig tanultam tanulásmódszertant, ha ez bejön neked akkor megcsókolom a földet.
2009. jún. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!