Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mindig fáradt kamasz, szeretne...

Mindig fáradt kamasz, szeretne energikus lenni, de hogyan?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. Olyan 1 éve semmire nincsen energiám. Van, hogy 5 napig csak 5-6 órátvalszom , utána pedig a hétvégén egész nap az ágyban fekszem. Szerintetek ki kéne alakítanom egy alvásrendet? Mármint hogy minden nap ugyanakkor kéne lefeküdnöm és kelnem? Arra gondoltam, a fél 10 jó lenne a lefekvéshez és a 6 óra a keléshez. Hétvégén pedig mindkét értéket eltolnám 1 órával. Még amiatt is fáradt lehetek, hogy rengeteget gépezek, szinte mindig, amikor csak tehetem, meg néha akkor is, amikor nem...(pl. tanulás közben) Szerintetek hogy szokhatnék le errõl a függõségemrõl? Mert ugye egyszerũ mondani, hogy ne gépezz, de nem ilyen könnyũ! És még az is lehet a fáradékonyságom oka, hogy kövér vagyok, 15 kg felesleg van rajtam. Szerintetek ez befolyásolja azt, hogy mennyire energikus valaki? Még mi lehet, ami miatt fáradt lehetek? Hogyan lehetnék energiával teli? 15L
2012. febr. 25. 23:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A sport minden problémádra megoldást jelentene. Lemenne rólad a felesleg, energikusabb lennél, jobban aludnál, és gépezni se lenne annyi időd.
2012. febr. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt az egész napod befolyásolja. Én pl reggel 7-től egészen olyan 8-ig mozgásban vagyok és még tanulnom kell..gépezni meg hétvégén szoktam. Hétköznap csak olyan 30 órákat. Én most kezdtem el kicsit változtatni..mert nagyon elhanyagoltam a tanulást. Teli voltam 2-3sal ,de 1esem is volt.. Most minden órán elültem,odafigyeltem és mindig megpróbálom megcsinálni a házit és jéé már elég sok 5-m lett.

Ez mellett elég sok szakköre járok meg táncolok. Te is válassz egy hobbit amit szívesen űznél és mozogj. Ha fogyni szeretnél akkor sporolnod kell és helyesen táplálkozni. Ebben a témában nem vagyok annyira otthon így butaságot nem szeretnék neked mondani,de nagyon fontos ,hogy reggeliz!! akár egy almát,müzlit,egy szendvicset ehez elég 10 perccel hamarabb felkellned.

Én igazából olyan 10-11 fele szoktam elaludni és fél7-7 között pedig felkelek,de érezni szoktam,hogy mikor vagyok fáradt és aludnom kell. Van,hogy 5 óra alvással úgy kipihenem magam,hogy egész nap friss vagyok és van,hogy 8 óra sem elég.

Szerintem hozz egy kis frissítést és az életedben. Nemsokára itt a tavasz szóval tök jó idő változni egy picit és felfrissülni. Légy kiegyensúlyozott és mozogj. Esetleg egy kutya is sokat változtat az életeden. Én a menhelyről elhoztam egy vadászkutyát hát mellette aztán nem nagyon gépeztem,gépezem. Ráadásul annyit kell vele mozogni-sétálni anélkül,hogy feltünne mennyit és sétáltunk és nagyon leköti a figyelmedet,energiádat..

És egyél gyümölcsöt-zöldséget és azért este 11kor ne pacal pörköltet egyél:)

Sok sikert!15l

2012. febr. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szedj magnézium tablettát.
2012. febr. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!