Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miből lehet megállapítani...

Miből lehet megállapítani (orvos nélkül hogy eltört-e az orrom?

Figyelt kérdés
Fél méterről izomból eltaláltak nagyon kemény kosárlabdával.és utána vérzett is ez már 2 órája és még most is fáj?Vajon eltörhetett?
2009. jún. 12. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Az, hogy nagyon fáj, még nem jelent törést. Az sem, ha erősen vérzik. Viszont ha bedagadt, szinte biztos, hogy eltört. Márcsak azért is menj vele orvoshoz, mert ha törés történt, kezeletlenül esetleg deformált maradhat az orrod. Azt pedig gondolom nem szeretnéd.
2009. jún. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dellfil ***** válasza:

Így van mennj vele orvoshoz.

Nem tudom mennyire vagy fájdalomtűrő, de én mikor orrbavágtak, és eltört, azonkívűl, hogy tülökké dagadt, a szememen szép "naplemente" virított, az orrnyergemet megfogtam, és megmozgattam oldalirányba, jellegzetesen nyiszorgott, recsegett. Valóban, el volt törve. Ha nem "nyiszorog" akkor csak zúzódás. Máskor is üttöttem meg, csúnya volt (látszatra mint az előzőek) de "fix" volt, és tényleg nem törött. Vigyázz kellemetlen lesz, de meglepő, nem fáj ez a "vizsgálat" olyan vészesen, és megnyugtathat, hogy nem törött, (és nem kell doki) vagy rögtön orvoshoz zavar.

2009. jún. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat szerencsére nem csikorog meg nem dagadt be csak az egész orrom lila
2009. jún. 12. 21:29
 4/4 anonim válasza:

:-) Nekem amikor eltört, én ki tudtam tapintani, hogy hol van eltörve:-) Ezt lehet érezni...


Meg hogy fel van dagadva

2009. jún. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!