Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehet felkészülni egy...

Hogyan lehet felkészülni egy tragédiára?

Figyelt kérdés

Papám cukros és most agyérelmeszesedést is diagnosztizáltak nála, habár azt nem tudom mennyire lehet előrehaladott. Néha félremond neveket (de hamar kijavítja magát) és remeg az ajka ritkán. Szerintetek meddig fogja még bírni? Anyám féltem nagyon, nem tudom hogyan reagálna az anyja elvesztésére , félek, hogy semmi se lenne ugyan olyan mint régen s nem mióta élek még nem halt meg semmilyen közeli rokonom és nem tudom hogyan tudnám egyáltalán végignézni valakinek a haláltusáját én nem bírom ki, hogy minden nap látom aztán egyszer már nem.

Kétségbeesett 14 éves lány


2012. ápr. 3. 12:33
 1/5 A kérdező kommentje:

hogyan reagálna az apja elvesztésére*


bocsánat csak ideges vagyok .

2012. ápr. 3. 12:40
 2/5 anonim ***** válasza:

ne aggódj ez nem olyan mint a daganat gyógyszerrel helyre lehet hozni, ha jó államotú

nyugi

2012. ápr. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A nevek félremondása egyszerűen időskori demencia miatt is lehet. Sajnos erre tényleg nem lehet felkészülni, még akkor is váratlanul érhetnek, ha régóta látod valakinek a szenvedését. Erre nincs bevállt recept, a halál fáj azoknak, akik hátra maradtak de ez idővel enyhül és csak az emberre fogsz emlékezni.

De előfordulhat, hogy még évtizedekig itt lesz veletek is a nagypapád, folytonos aggódás helyett inkább próbálj vele több időt tölteni.

2012. ápr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A meddig fogja még bírni az azon múlik hogy meddig akar élni. De komolyan. Ha élni akar a szervezete több adrenalint termel átlagban, ami dúsítja a vérellátást tehát a vér gyorsabban cserélődik, ez végett a kórokozóknak nem feltétlenül lesz idejük kifejteni 100%-os hatásfokot, és a limfociták hamarabb megemésztik a vírusokat/baktériumokat adrenalindús vérben.


Igen, de ez nem feltétlenül van így minden esetben. Cukros, mint szinte minden idős ember, agyérelmeszesedése van, ami során az agyi neuronok nem kapnak elég vért, tehát romlik az emlékezete. Keress összefüggéseket, csak a lényeget nézd és keress utána.


Ha érdekel, én is hasonló cipőben járok, vagyis jártam, csak nekem kicsit súlyosabb, hogy édesanyám meghalt mikor 17 éves voltam, akkor húgom volt 12, szóval képzelheted mekkora sokk volt neki, de keresztapám szerencsére ittvolt (édesapám elhagyott minket már régen) aki tudta fedezni bizonyos mértékben a hiányunkat. Most ott tartunk hogy Pesten élünk, húgom 16, én 22 éves vagyok és sikerült bejutnom a Semmelweis egyetemre. Ezt azért írom le, hogy ne törj le teljesen, persze, veszteség, de nem szabad megtörnöd, ha meg is törsz, csak pár hétre/napra és tedd túl magad rajta. (persze, hiányozni még fog de talán nem annyira)


Attól függetlenül hogy a szíve mennyire bírja (tehát azt nem tekintjük) körülbelül 3-5 évet jósolnék neki, ha egészségesen él, de nem viszi túlzásba.

2012. ápr. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne agyalj ezen,legyél ugyanolyan a papáddal mint eddig,llegxél vele,bedzélgesetek.
2012. ápr. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!