Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Migrénes vagyok. Néha annyira...

Migrénes vagyok. Néha annyira fáj a fejem, hogy nem tudok másnapra felkészülni a sulira. Erről nem lehet valami orvosi papírt szerezni, hogy ezt vegyék figyelembe?

Figyelt kérdés
2011. febr. 6. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
inkább kezeltesd a migrént, többre mész vele
2011. febr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha most az iskolában még lehet is, később, ha dolgozni fogsz, biztos, hogy nem fog senkit érdekelni, ha pl. azért számoltál el valamit a könyvelésben, mert fájt a fejed, és emiatt valami kárt csináltál a cégnek.
2011. febr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Körzeti adhat beutalót a neurológiára, de ők csakúgy, mint az orvostudomány, sz@art se tudnak a migrénről. Én már mindent kipróbáltam, de semmi se hat. Felteszem, nálad is az idegesség generálja. Én beveszek 2 Aspirint (mint írtam, próbáltam a legdurvábbakat is, de nem érnek semmit - mondjuk ez se, de ettől legalább nem leszek még rosszabbul), sötét szoba, csend, alvás. Ha ez vigasztal, én egyszer betelefonáltam a jelenlegi munkahelyemre, hogy moccanni se tudok, szétszakad a fejem, hányingerem van, ma nem tudok bemenni. Képzelheted a főnököm reakcióját... Akinek nincs migrénje, úgyse érti.

Ja tényleg, ki diagnosztizálta, hogy valóban migréned van? Az erős fejfájás még nem migrén. Látászavaraid vannak? Csak mert ha még nem látott orvos, akkor ezt neki kellene eldöntenie, hátha nem is az, és akkor van rá gyógyszer, ami hat (de tartom, hogy szerintem stresszelsz). Egy CT sokat elárul. Nem tudsz beszélni a tanáraiddal, osztályfőnököddel, mikor éppen nincs migréned, hogy szokott ilyen bajod lenni, kéred őket, vegyék figyelembe? Orvos ilyenről papírt nem fog adni, legfeljebb a zárójelentésedet lobogtathatod - és mivel ez nem olyan, mint a nátha vagy a bárányhimlő, hogy látszik, ha szemetek, és ők csak hírből ismerik a migrént, letojják... :(

2011. febr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Neurológia mindenképpen, kivizsgáltatni, ha nincs szervi oka, akkor irány a pszichológus... Sajnos ezt nem lehet másképp csinálni, a munkahelyeden is le fogják sz@rni...


20/L, ex-migrénes

2011. febr. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!