Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagyok mindig álmos...

Miért vagyok mindig álmos délelőttös munkahéten délután?

Figyelt kérdés
Akármennyit alszok, majd megdöglök az álmosságtól, akármit csinálok. Leülök gépezni, elalszok. Olvasás közben szintén. Ha olyan helyre megyek, ahol ülni kell és hallgatni valakinek a szövegelését, akár érdekel, akár nem, elalszok. Tavaly esti sulin sokszor kiesett a toll a kezemből, el kellett jönnöm az utolsó órákról, mert nem bírtam tovább. Kávé meg egyéb ilyen jellegű dolog sem segít. A munka nem fárasztó, csak én vagyok fáradt. Erős szívdobogásom is van ilyenkor. Ma anyámékhoz utaztam el, 20 km-re innen, 5-ig bírtam ott lenni, mert már amikor odaértem zombi voltam. Ha ledőlnék egy kicsit, lehet, hogy elaludnék, de nem bírnám sokáig, mert engem minden egyes emberi zaj idegesít. Ha ilyenre ébredek, akkor mégjobban dobog a szívem. De nem is akarok délután aludni, hanem csak este, de addig valahogy ki kell bírnom. De mit csináljak? Kissé unalmas mindig szenvedni.
2009. jún. 18. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ember agyi éberségét hullámok jellemzik. Hol távolabb, hol közelebb van az agyi aktivitás az alvási fázistól.

Az úgynevezett 2. alváskapu délután 2-4 óra körül jelentkezik, ami azt jelenti, hogy ilyenkor agyunk nagyobb hajlamosságot mutat az alvási fázis elérésére, mint máskor. Ha stresszesebb vagy, vagy előző alvásod nem volt annyira kielégítő, ez az alváskapu intenzívebben jelzi, hogy akkor most tán' pótolhatnád, vagy kompenzálhatnád a hiányt.


Persze, ha nem jól szellőző helyiségben dolgozol, akkor is elálmosodhatsz.


Asszem ezt a kérdést jól kiveséztem :-)

2009. jún. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, az erős szívdobogás nem annyira normális, úgyhogy , ha ilyen tüneteid is vannak, akkor nézesd meg magad egy orvossal, mert az aluszékonyság problának is jele lehet.
2009. jún. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elvileg a szívemben érszűkület van, régen lyukas is volt, meg halk zörejt is hallottak. Valamikor el kellene jutnom a dokihoz, csak mindig elfelejtek telefonálni, 2 éve voltam utoljára, most kellene visszamennem. Amire eszembejut,hogy felhívjam, lefogy a pénz a telómról és várhatok a következő fizetésig..

Most szívesen ledőlnék, de zajonganak, dumálnak, mosnak és hangos a gép, és a szívem csak dobogna alvás helyett mégjobban az idegeskedés miatt is...

2009. jún. 18. 19:10
 4/5 Szabó Éva Györgyi ***** válasza:

Légyszi, nézesd meg orvossal (belgyógyásszal - vagy endokrinológussal), a pajzsmirigy hormonok értékeit. Ez is utalhat szívritmuszavarra. Lehet, hogy a pulzusod is magas? Esetleg alacsony a vérnyomásod, és ezért vagy fáradt. Sok vizet iszol-e? Fogytál-e mostanában jó étvágy mellett? Hullik-e a hajad? Ezek a tünetek a pajzsmirigy túlműködéshez illenek, de ne ijedj meg, mert ez már a túlzott hormonszint emelkedés. A p.mirigy alul működése épp a fordítottja az előbb felsoroltaknak. (hízás, álmosság, [szintén] fáradékonyság). Mielőbb menj orvoshoz, mert a zajártalom is rossz közérzetet okoz.


Mielőbbi gyógyulást kívánok!

Üdv!

2009. jún. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Semmi egyéb tünetem nincs. Mostanában délutános héten is álmos vagyok 5 után,de régen nem volt ilyen. Fogyni fogytam,de biztos nem ettől. Nekiálltam egészségesebben enni, mert a karácsonyi 3 hetes nagy leállás alatt híztám pár kilót. Tornázni is nekiálltam. Régebben jól bírtam a dolgokat. Volt, amikor munka után pénteken este elmentünk haverokkal inni, de hulla részegre ittam magam. Másnap túlóráztam, mégsem volt semmi bajom délután, csak egy kicsit fáradt voltam. Volt, mikor másnap is folytattunk a vedelést! :D Az volt ám az élet! :) Most meg, mint egy öreglány vagyok 23 évesen. Lehet, hogy azok is jobban bírják a délutáni órákat. Majd munkatársaimat kikérdezem, ők hogy vannak ezzel, mert vannak mindenféle korosztályban nálunk.
2009. jún. 18. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!