Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudok aludni emberi...

Miért nem tudok aludni emberi zajban, ha nagyon álmos is vagyok?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban sem tudtam elaludni tévé mellett és más zörgés mellett. Most is ez van. Többen lakunk itt, és a többiek későn fürdenek, a fürdőszoba itt van a szobafalam mellett és áthallaszik a vízcsobogás és az is idegesít. A dumálás, mosógép, ajtónyitogatás, csapkodás a halálom. Folyat most egy kicsit a wc és az is behallatszik és idegesít. Nem várhatom el senkitől, hogy még este 9 előtt menjen el fürdeni és ne menjenek wc-re. Fel kell kelnem, hogy jobban elzárjam. Még egy lepkefingra is felébredek. Mit csináljak, hogy végre normálisan aludjak? Nem tudom mikor aludtam már igazán jól.Ha zajra ébredek, akkor erős szívdobogás és idegesség jön rám. (De jó, hogy nincs éjszakás műszak és nem kényszerülök rá a nappali alvásra.) Nekem szerintem egy lakatlan szigeten van a helyem. Ha a barátom itt van, akkor is nyugtalanul alszom, forgolódok.

Még egy kérdés: mostanában gyakran zsibbad a kezem, amikor felébredek. Bárhogyan helyezem, mindenhol elzsibbad.


2009. jún. 18. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
sztem próbáld ki a magne b6-ot,vagy vmi hasonlót,egy próbát megér ártani pedig nem fog :)
2009. jún. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel, de rájöttem, hogy azért, mert a saját gondolataimra IS szeretnék figyelni, meg arra IS, amit körülöttem mondanak. Egyszerű a megoldás: füldugó :). Szép álmokat!
2009. jún. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A füldugóval az a bajom, hogy idegesít. Az egyik fülemmel amúgy sem hallok rendesen és a füldugó olyan, mintha megsüketültem volna. Úgy látom, marad nekem a lakatlan sziget vagy inkább a kötél...
2009. jún. 20. 08:54
 4/5 anonim ***** válasza:

A zsibbadásra egyébként csak annyit mondanék, hogy egy éjszaka aludj a földön. Nekem használt. És ha zenét hallgatnál? Úgy se tudsz elaludni? Vagy ihatnál meleg tejet lefekvés előtt. Vagy kipróbálhatod ezt is, szerintem finom:

Hozzávalók:


- 20 gramm vaj

- 2 evőkanál cukor

- fél liter tej

- fahéj


A vajban megpirítom a két evőkanál cukrot, majd mikor már a cukor barnára pirult, felengedem fél liter forró tejjel. Állandóan kevergetve habzásig forralom, majd őrölt fahéjjal ízesítem.

2009. jún. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Majd kipróbálom a receptet! Zenével el tudok aludni, de már nagyon csendre vágyom és az is idegesít.
2009. júl. 14. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!