Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van az, hogy nappali...

Miért van az, hogy nappali alvás után az ember "bebambul", meg elég furán érzi magát?

Figyelt kérdés
Én speciel elég határozottan érzem úgy mindig nappali alvás után, mintha tarkón vágtak volna vaslapáttal. :-\
2012. ápr. 16. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Én teljesen idegbeteg leszek ébredés után.Rosszabb leszek mintha nem aludtam volna.
2012. ápr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
detto
2012. ápr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
mert az éjszakaihoz vagy szokva..sötétség satöbbi.. teljesen más hatások vesznek körbe.
2012. ápr. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én is és inkább egész nap bambán szédelgek, csak ne kelljen aludnom napközben
2012. ápr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én nem tudom megállni, hogy ne aludjak el. :-\


Hiába kényszerítem magam bármivel is, egyszer csak azon kapom magam, hogy el vagyok nyúlva és X óra alvás után ébredek. :-\

2012. ápr. 17. 22:04
 6/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok, válaszolok bővebben, csak tegnap telefonról voltam, és lusta voltam azon pötyögni.

Nos, az balvásnak vannak fázisai. 20percig vagy az éber alvásban,(ez az a fázis amikor pl. belerúgsz a labdába álmodban, és rándul egyet a lábad) ha 20percnél tovább alszol átkerülsz egy méllyebb fázisba, ahonnan felébredve sokkal álmosabb leszel előtte, teljesen megzavarod vele az agyadat. Tehát a megoldás: állíts be ébresztőt 20 perc múlvára, és tuti nem lesz semmi gond, fitten kipattansz az ágyból! Nem is leszel álmos, mert nem aludtál, és azért se, mert túl sokat aludtál. Nekem bevállt. Kicsit nehéz kitotózni, hogy 20 perc legyen, mert legalábbis nekem legalább 10perc mire elalszom, tehát 30perccel későbbre állítom, de ha úgy érzem, hogy nagyon álmos vagyok, akkor csak 25.Nehéz játszani a percekkel, de inkább kevesebb legyen mint 20, minthogy több. Magamon azt vettem észre, hogy 30 már sok, 25 talán még jó. Majd írjál, hogy bevállt-e!! Rá is guglizhatsz, az alvás fázisaira, ha érdekel.

2012. ápr. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Okkés, majd kipróbálom a későbbiek folyamán.


Most úgy el van tolódva a bioritmusom, hogy ezt próbálom inkább visszahozni valahogy a normál kerékvágásba. :)

2012. ápr. 18. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!