Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Talpgörcsöt hogyan lehet...

Talpgörcsöt hogyan lehet sürgősen megszüntetni? Illetve hogyan lehet tartósan megszüntetni, hogy soha ne jöjjön vissza?

Figyelt kérdés

Egész életemben szenvedtem tőle, már unom.

Kialakult csak úgy, hogy semmit nem csináltam. Előjött akkor is sokszor, ha uszodában úsztam. Előjött hosszú gyalogtúra közben. Rendszeresen előjön, ha lecserélem az aktuális cipőmet.


Néha úgy fáj, és olyan lassan múlik el, hogy majd belehalok.


Tegnap váltottam nyárias cipőre, ma is mentem benne. Most ültem itt a gép előtt, felhúztam a széken a lábam, és úgy begörcsölt megint, hogy percekig szenvedtem. Nagy nehezen elmúlt, de már félek a következőtől.


Mit tanácsos tenni, amikor épp görcsben van?


És mit tanácsos tennem, hogy egyáltalán ne jöjjön elő többé?



2012. máj. 8. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Magnézium készítménnyel csökkentheted a görcs kialakulásának esélyét.

Rendben van a vérkeringésed?

Amikor épp görcsben van akkor próbáld ellentéte irányba feszíteni.

2012. máj. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az orvosok le sem tojnak, amíg az embert nem ájultan viszik kórházba, addig hiába megyek ilyen panaszokkal. tehát gyakorlatilag semmit nem tudok a vérkeringésemről, nem szoktam betegeskedni, nem vagyok elhízva sem, sportosan élek, nem tudok betegségről.


Az ellentétes feszítéskor néha még jobban fáj, illetve, aha akkor picit visszaengedem, akkor meg főleg. Legtöbbször régen úgy múlt el, hogy rendesen lazán két lábon álltam, mezítláb, hogy egyenesen legyen, és ne legyen erőltetve közben. És így ha lazán bírtam tartani, akkor elmúlt. De az utóbbi években ez már nem működik, tényleg nem tudom mit tegyek. :(

2012. máj. 8. 16:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Tudom, már régi a kérdés, de azóta mi a helyzet? Én sajnos nemrég tapasztaltam meg a mindennapos talpgörcsöket, szedek magnéziumot, de sajnos mintha azóta rosszabbodott volna...
2014. júl. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!