Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 110/ 75 a vérnyomásom, pulzuso...

110/ 75 a vérnyomásom, pulzusom 103. Nagyon sok? Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2009. jún. 25. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A vérnyomásod tökéletes, a pulzus sok. Többnyire edzetlenségtől magasabb a pulzus, de attól is lehet, hogy egyszerűen csak izgultál a méréskor.
2009. jún. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is kb. ez a helyzet. Nekem egyszer doki azt mondta, hogy azért magas a pulzus, mert így kompenzálja a szívem az alacsony vérnyomást - nem kardiológus mondta :-) Illetve azt is mondta, hogy amíg nem okoz semmilyen panaszt a magas pulzus, addig nem érdemes foglalkozni vele, nem érdemes gyógyszert szedni miatta.
2009. jún. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 ceri ***** válasza:
100%

Mérted többször is? Lenyugodva? Hány kiló és éves vagy?

Ha nem vagy túlsúlyos és mozogsz eleget, akkor kérdezd meg az orvosodat.

Ha nem így lenne, akkor fokozatosan, de kitartóan kezdj el sportolni és fogyni.

2009. jún. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a váálaszokat. 20 éves vagyok és 52kg. Éjszaka arra keltem h nem vagyok jól. Lehet,hogy a sok stressz így jön ki??
2009. jún. 25. 13:35
 5/6 anonim válasza:
100%
A vérnyomásértéked jó. A pulzus kicsit tényleg sok. Én a helyedben lehet szednék egy kis magne B6 ot. Ártani biztosan nem fog! Különösen jó ha stresszes is vagy. Legalábbis nekem használ.
2009. jún. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha vérnyomáscsökkentő gyógyszert szedsz, akkor kérj a dokitól olyat, ami a pulzust is mérsékli, pl: ilyenek a béta blokkolók: Betaloc, Metoprolol Z, Concor, Bisoprolol, stb. az orvossal megbeszélheted, hogy melyik lenne neked a legjobb, és milyen dózisba, és akkor egyszerre csökken a vérnyomás és a pulzus is...


viszont ha csak a pulzussal van gond, a vérnyomással semmi baj, akkor léteznek pulzuscsökkentő gyógyszerek, vagy akár kisdózisba Betaloc, amik csökkenthetik a pulzust, ha tartósan 90 felett van a pulzusod, akkor érdemes kikérni az orvos véleményét, lehet súlyfelesleg, mozgásszegény életmód, kávé, alkohol stb... de az orvos mélyebb tájékoztatást tud erről adni :)

2010. júl. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!