Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ma éjszaka felébredtem arra,...

Ma éjszaka felébredtem arra, hogy rángatózok (mint az epilepsziások), de amint felébredtem, elmúlt. Ugye nincs semmi komoly?

Figyelt kérdés

Igazából rosszat álmodtam, de most nem tudom, hogy a rossz álom miatt rángatóztam, vagy a rángatózás miatt az agyam gyorsan kreált egy rossz álmot?

Nem foglalkoznék az egész dologgal, ha nem lennék egész nem rosszul. Álmos vagyok és fáj a fejem, hányingerem van. De ez meg lehet, hogy csak a vizsgaidőszak miatt stressz miatt van...


2012. máj. 21. 19:39
 1/9 A kérdező kommentje:
*egész nap
2012. máj. 21. 19:39
 2/9 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy alvási paralízis, mert a múltkor meg arra ébredtem (kb. 1 hónapja), hogy szorít a mellkasom és nem kapok levegőt.
2012. máj. 21. 19:41
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak az álom miatt volt. Mindenki szokott rángani álmában.


Az alvás paralízis meg nem csak mellkas szorítás, hanem "ébren" vagy, de mégsem tudsz mozdulni.

2012. máj. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem leírtál mindent, amit válaszként lehetne írni. :)
2012. máj. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Valószínűleg kicsit túlfeszített az idegrendszered a vizsgaidőszak miatt. Nem gondonám, hogy alvási paralízised van, esetleg pl. nyugtalan láb szindrómád, ami tipikus jele a pszichés túlfeszítettségnek.


A rossz álom miatt is lehet. Láttál már macskát vagy kutyát ámodni? :) Nekem van egy macskám. Onnan lehet tudni, hogy a macska álmodik, hogy alvás közben mozognak a lábai, a bajsza, és néha még morog is. Az én macskámat elütötte egy autó kismacska korában, nem volt valami jó gazdája előttem, szóval az idegei kicsit cakkosak voltak. Akkoriban sokat rángatózott álmában is, nappal is.


Azért írom ezt le, mert az embernél is így van. Ha túlfeszítik az idegrendszert, akkor mindenféle "tüneteket" produkálhat, ami egyébként még belefér a normálaitásba. De ha félsz, menj el a háziorvoshoz és beszélj vele.


Szereted a zenét? Muzikális vagy esetleg? Nagyon jól lazít a megfelelően megválasztott klasszikus zene (úgy értem a megfelelően megválasztottat, hogy minden embernek más-más zene jó, az is lehet, hogy ma Mozart, holnap Bach).


Ha másként tudod levezeni a szorongást, a stresszt (pl. futás, úszás stb,), az is nagyon jó. Fő az, hogy minél több gőzt engedj KIFELÉ, és ne hagyd belül emésztődni magad.


Figyelj arra, hogy eleget aludj, sok folyadékot igyál (ne terheld magad túl sok KV-val, inkább teázz), és ügyelj a Ca-Mg-C-vitamin pótlásra!


És csak nyugi! :))

2012. máj. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A múltkor nem tudtam megmozdulni, meg levegőt sem kaptam, igaz, csak olyan 20-30 mp-ig tartott. Akkor azt álmodtam, hogy a kutyám rajta áll a mellkasomon, és amiatt nem kapok levegőt. Aztán felébredtem és ugyanúgy nem kaptam, szorított nagyon, mintha vákuum szívná belülről a tüdőm.


A mai az mondjuk teljesen más volt...

2012. máj. 21. 19:59
 7/9 A kérdező kommentje:

Sportolok, alszok rendesen, a kávéra nem vagyok hajlandó rászokni. :)

Tömöm magamba a Mg-pezsgőtablettát. :D


Csak ez a rángatózás elég ijesztő volt, nem csak egy testrészem rángatózott, hanem mindenem.


De akkor hiszek nektek, tényleg szörnyű volt az álom, biztos amiatt volt akkor. :)

2012. máj. 21. 20:01
 8/9 A kérdező kommentje:

Ja és igen, van egy kutyánk. Szoktam is röhögni rajta, ahogy "úszik" álmában. :D

Viszont ő morogni nem szokott, csak horkolni. Viszont az rendesen. :))

2012. máj. 21. 20:05
 9/9 anonim válasza:

ma éjjel én is arra keltem fel vagy 6x, hogy rángatózok, egész testtel. Én nagyon stresszes voltam a vihar miatt, szóval én ennek tudtam be.

19/L

2012. júl. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!