Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez tejcukor érzékenység lenne?

Ez tejcukor érzékenység lenne?

Figyelt kérdés
Igazából már régóta megfigyeltem, hogyha megiszok egy pohár tejet, vagy tejes dolgot, pl. kakaó, akkor hányingerem van. De ez még annyira nem zavart, úgysem iszok sokszor, szinte soha. Viszont tavaly ettem kétszer kefírt és mindkétszer akkorára puffadt a gyomrom, mint egy 9 hónapos terhes nőnek, mindenki meg volt ijedve. Persze iszonyúan fájt is. A legújabb pedig ez: Antibiotikumot szedtem, gondoltam eszek natúr joghurtot, hogy jó legyen a bélflórának. De kis idővel később felpuffadtam, nagyon fura szagú lett a leheletem és amikor elmentem wc-re a joghurt hófehéren jött ki belőlem, úgy ahogy megettem, ugyanazzal a szaggal.:((
2012. máj. 22. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehetseges. Sztem diagnozist mondani par sor alapjan felelötlenseg, azt inkabb vizsgalatokbol szoktak.

Amugy nekem is hanyingerrel kezdödik, puffadas, es nalam hasmenes jelzi, de ilyen tünetek is lehetnek. Aztan olyan is van, hogy valaki "nem birja a tejet/tejtermeket", de nincs ra allergiaja.

Ha az etel szinte feldolgozatlanul jön ki, akkor valoszinü, hogy valamilyen alkotoreszet nem dolgozta fel a szervezeted - ilyen egyeblent gyakran van kisbabaknal, akiknek meg nem eleg fejlett az emesztörendszerük.

2012. máj. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) A natúr joghurt volt az egyetlen, ami ugyanúgy jött ki, mint ahogy bement eddig. Meg is ijedtem, hogy miért. Persze megyek orvoshoz is, belgyógyászhoz más dologgal, de megemlítem neki ezt is, hogy küldjön el vizsgálatra, nehogy valami súlyos dolog legyen. :(
2012. máj. 22. 13:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Tejfeherje (protein) is lehet.

Jo egeszseget!


1.

2012. máj. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Viszont kívánom neked is!:)
2012. máj. 22. 13:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha tejfel, sajt is ilyesmiket okoz, akkor valoszinübb a tejfeherje.


1.

2012. máj. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!