Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Napi 2L Coca-cola. Ez már...

Napi 2L Coca-cola. Ez már függőség? Hogyan szabadulhatok meg tőle? 17/F

Figyelt kérdés

Kb 5.-dikes koromban kezdődött. Akkor már rengeteg energiaitalt ittem. Majd fokozatosan coca-colat kezdtem inni. Kilencedikig simát ittam aztán meghíztam és zero, light-ra szoktam. De már vagy 3-4 éve minden nap elmegyek boltba colaért mert nem birnám ki nélküle. naponta 2-2,5 liter simán megiszok. Próbáltam abbahagyni de nem birom ki szerintem már elvonási tüneteim vannak tőle. Amikor nem iszom akkor kávét vedelek helyette.... Egyszerűen nélküle nem tudok koncentrálni, nem tudok olvasni egyszerre 5 percnél tovább, nem tudok befejezni semmit mert kapkodok stb.... Ezek már előtte is fennáltak és erre iszom szerintem a colat, energiaitalokat, kávét stb.

Ezenkívül mostanság szörnyű hangulatingadozásaim vannak. Tegnap nagyon jól éreztem magam ma pedig unatkozok és szörnyen depressziós vagyok. Ebből hogy lehet kimászni?? Valaki aki már tapasztalt hasonlókat Segííítsen!!


2012. máj. 23. 09:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez már függőség. Igyál helyette gyógyteákat. A 20 percig áztatott citromfű tea is nagyon jó élénkítő.

Olvass cikkeket a kóla negatív hatásairól, összetevőiről, hátha az segít leszokni róla.

A szénsav káros hatásai is eltántoríthatnak.

2012. máj. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
"kedves" utolsó, ha figyeltél volna arra amit leírtam, tudnád hogy nem (gyom)növényeket akarok inni helyette. Te esetleg szenvedtél kólafüggőségben? vagy honnan tudod ilyen jól hogy a citromfű hatásos?
2012. máj. 23. 09:37
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A citromfű tényleg jó.


Figy,évekig ittam napi 4-5 energiaitalt,vagy 2-3 energiaital és liter kóla.

Most pár hónapja a citromfűteára álltam rá,igaz még mindig kell a reggeli és déli energiaital,mert paffon vagyok nélküle,de a kólát leváltottam citromfűteára (3 decihez 2 kiskanál cukor,3 kiskanál citromlé)


Teljesen energiaital nélkül én sem vagyok el,van hogy kólázok is mellé,de max havi 1-2 nap amikor nem elég a 2 energiaital.

24/N

2012. máj. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
az... én is ezt csinálom kb 12 éves korom óta...most 27 vagyok... ha nagy -nagy ritkán eltelik úgy a nap, hogy nem iszok, hát minden bajom van... de látod, még én sem tudtam leszokni...pedig le kéne...
2012. máj. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2012. máj. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Neked már agyadra is ment a kóla.
2012. máj. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Tényleg ne igyál gyógyteákat. A gyógyteákat csak kúraszerűen szabad(na) fogyasztani és csak arra a problémára, ami fennáll, ill. néha megelőzésre. A sok tudatlan meg nyakalja, mert az hiszik, hogy a mi "gyógy" és természetes, az nem árt. Csak ez nem igaz.


Maholnap felnőtt ember vagy, felelős vagy magadért. Tudod, hogy amiket összeiszol, azokkal tönkreteszed a szervezetedet. Előtted az élet - de egészsége csak egy van az embernek, és ha beteg vagy, az élet nem öröm, hanem kínlódás. Gondolom, ezt te is tudod. Minden egyes pohár kóla előtt át kell gondolni, hogy valóban meg akarod-e inni a kólát.

2 módszerrel lehet leszokni, nem tudom, te melyik típus vagy:

1. fokozatosan csökkented a mennyiséget. Nem 2 literest veszel, hanem csak fél litert (arányaiban drágább, de az egészséged érdekében megéri!). Ha csak napi fél liter van otthon, máris csak fél litert fogsz inni. Utána már csak 3 dl-t veszel, napi egyet. Aztán már csak heti 2-szer - ennyi nem árt.

2. megiszod/kidobod, ami otthon van, egy hétig piszkosul szendvedsz, de utána nem fogod kívánni - nekem ez vált be. Lehetőleg vendégségben/buliban se igyál, mert utána megint kívánni fogod. Én is függő voltam, ma már egyáltalán nem iszom. Amíg nem iszom, nem kívánom. Ha olyan helyen vagyok, ahol megiszom egy pohárral, másnap megint késztetést érzek. Mondjuk engem az is motivált, hogy csak a cukrosnak az ízét szerettem, és a cukor hízlal is, meg nem akartam cukorbeteg lenni.


A függőségről:

bármitől lehet függni, kólától, cukortól, evéstől, gyógyszertől és gyógyteától is (de még embertől, társtól is!!). A függőség azonban nem jó, mert korlátoz. Nem te irányítasz, hanem a függőséged uralkodik rajtad, irányítja a hangulatodat, azt, hogy mikor mit csinálj (pl. unatkozz vagy elmenj valahova). Nem szabad engedni, hogy egy ilyen ismeretlen erő átvegye az irányítást. Neked kell lenni a főnöknek, neked kell irányítani. Agyban dől el minden.

2012. máj. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha valaki 20év dohányzás után le tud szokni a cigiről, akkor ez neked semmiség... Nem rinyálni kell, hanem akarni, méghozzá erősen akarni.
2012. máj. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ui: azért az valahol szánalmas, hogy olyanok oktatnak ki téged, akik napi 2 energiaitalon vegetálnak. Nincs az a citromfű tea (a felesleges 2 kiskanál cukorral - hiába kiskanál, totálisan felesleges és egészségtelen), ami ennek a káros hatásait semlegesítené.
2012. máj. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, de erre csak egy megoldás van: ne vedd meg. Ha ott lesz a hűtőben úgyis megiszod, így szimplán ne vegyél. Akaraterő kell hozzá, de ki lehet bírni, és idővel jobb lesz. Más megoldás függőség ellen nincs.
2012. máj. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!