Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék leszoknék a...

Hogyan tudnék leszoknék a gépezésről? SZámítógép függő vagyok, ha tehetném egész nap a gép elött ülnék.

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy néha fáj a szemem, és könnyen elfárad.

2012. máj. 14. 13:04
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
leszokni*
2012. máj. 14. 13:04
 2/12 anonim ***** válasza:
40%

banális válasz: Kapcsold ki a gépet és foglald le magad máshogy.

Menj szabad levegőre, sétálj, fuss, kirándulj.

Más módszer nem nagyon van.

2012. máj. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Kapcsold ki a gépet, csajozz, pasizz, barátkozz, olvass könyvet, tanulj nyelvet, stb.
2012. máj. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
El kell rakni a gépet, az a leghatásosabb. Szépen szedd szét és fel a szekrény tetejére, hogy ne ess kísértésbe. Én is elég függő voltam, a tévé is közben állandóan be volt kapcsolva, borzalmas időszak volt. Aztán 2 éve nyáron elmentünk két hétre nyaralni Egyiptomba, olyan fantasztikus volt egész nap a tengerparton lenni meg mászkálni, csavarogni mindenfelé, hogy eszembe nem jutott a hülye gép, se a tévé. Hazajöttünk és akkor terveztem el, hogy nem fogom a drága időmet erre a hülyeségre pazarolni, mert nagyon beszűkül a világ. Azóta is inkább akkor használom, ha néha megnézem a leveleimet, vagy nagyon unatkozom és feljövök ide a GYakori-ra :)
2012. máj. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Vegyél szemüveget, ami szűri a káros sugarakat.

Keress más elfoglaltságot magadnak pl. sportolj!

2012. máj. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Ezzel én is így vagyok... :(
2012. máj. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
Valami olyan segíthet ezen túllendülni, amibe bele tudsz feledkezni. Biztos volt korábban olyan tevékenységed, ami közben nem veted észre az idő múlását, úgy belemerültél, és érezted, hogy lépésről lépésre haladsz benne előre. Hiszen állítólag a gépezésre is épp ezért lehet rászokni. Ha még nem is volt ilyen tevékenységed, keress valamit, ami érdekel. Ismered azt a szitut, amikor olvasol hajnalig, azzal az elhatározással, hogy no, két oldal után végre lefekszel, de aztán nem tudod abbahagyni? Banálisan hangozhat, hogy kézműveskedj valamit vagy ilyesmi, de csak egy kis figyelemösszpontosítás kell, ahhoz hogy magával ragadjon.
2012. máj. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
de a gépen annyi minden jó dolgot tudok csinálni :(
2012. máj. 15. 16:21
 9/12 anonim ***** válasza:
Nézz csináld magad (DIY) videókat youtube-on, hátha az egyik megtetszik és elkezded magad is csinálni :)
2012. máj. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ezzel én is így vagyok, csak nem akarok leszokni róla :(
2012. máj. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!