Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Altatót bárki szedhet?

Altatót bárki szedhet?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert már nagyon sok ideje nem bírom kialudni magam rendesen, tök mindegy mikor fekszem, mindig fenn vagyok már 6-7-8 fele, és nagyon kimerült vagyok, csak egyszer akarnám kipróbálni, hogy ha beveszek altatót, sikerül-e jobban aludnom.
2009. júl. 1. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Mikor fekszel le, ha a reggel 7-8 korai kelésnek számít? Te jó ég, de szeretnék 8-ig aludni...:)

Altatót csak receptre lehet kapni, érdemes a gyógynövényes bogyókat kipróbálni a www.pirulapatika.hu oldalon rá tudsz keresni, hogy milyenek vannak. A citromfű tea is nyugtató hatású, az is segítheti az elalvást.

2009. júl. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Inkább a 6-7 a mérvadó, és változó, hogy mikor fekszem általában későn ilyen 11-12 fele, de van, hogy később. és akkor is már fenn vagyok 6-7 fele, jobb esetben 8, de az ritka. Viszont a kérdés még mindig az, hogy bárki szedheti?
2009. júl. 1. 18:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Az altató is gyógyszer, így körültekintően kell alkalmazni. A használati utasításban szerepel mi az ellenjavallat. Konzultálj orvossal vagy patikussal, esetleg ha lehetőséged van próbálj meg esténként 15-30 perccel korábban lefeküdni minden nap, amíg megtalálod a megfelelő alvásmennyiséget. Fontos, hogy meglegyen a 7-8 óra pihenés, ha ez rendszeresen nincs meg mindegy mikor fekszel, persze, hogy kimerült vagy. Egyesek szerint illatok (pl: levendula) is segítenek az elalvásban. Gondtalan szundizást!
2009. júl. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már próbáltam azt is, hogy lefekszem 2 órával előbb, de akkor 2 órát vergődök az ágyban és akkor alszom el, de olyankor még lehet, hogy tovább is fenn vagyok, nem tudom miért van ez, de nagyon rossz.
2009. júl. 1. 18:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmelweis Egyetem, magatartás tudományi szak. Ott foglalkoznak alvásproblémákkal.
2009. júl. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!