Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan derült ki, hogy scleros...

Hogyan derült ki, hogy sclerosis multiplex betegséged van?

Figyelt kérdés

7 hónapja szültem ,azóta nagyon sokat szédülök. Felmerült, hogy esetleg sm okozza. Nagyon félek. Jövő héten megyek CT-re.

27 éves vagyok és van egy 7 hós és egy 2 éves kislányom, mi lesz velük , ha én beteg leszek.

Írjatok le mindent a betegségről.

Hogyan kezelik és lehet mellette normális életet élni?


2012. jún. 8. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, ez hol merült fel? Odahaza, családi, baráti körben, vagy az orvosod előtt. Szerintem amíg el nem dől a dolog, ne nagyon foglalkozz vele, mert tönkremész tőle idegileg. Mármint a rágódástól. Inkább vigasztalódj a két gyermekedben. A rosszulléteknek ezer más oka is lehet.
2012. jún. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem én találtam ki, neurológus vetette fel, a gyanúját.

Írtam is , hogy megyek koponya CT-re.

Várom a válaszokat még!

2012. jún. 9. 21:44
 3/4 anonim ***** válasza:

fokzodó gyengeség az egyik lábban...így kerültem a neurológiára, ott még aznap MR ami igazolta az sm-et.


én is azt mondom fölösleges parázni előre, ráérsz utána is, fpkleg,hogy annyi midnen okozhtja...jó esélyed van, hogy ez nem sm.

2012. jún. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ja a kezelésről...gyógyszert az kap,aki megfelel a kritériumoknak (2 év alatt 2 shub), addig kvázi nincs semmi, esetleg vmely egy még vizsgálati gyógyszert ajánlanak fel, hogy részt akarsz-e venni an kutatásban. itt vagy gyógyszert kapsz vagy placebót,de azok mellett se terhesség, se szoptatás.


aki már gyógyszert kap, injekciót, amit magának kell adagolni. ezek módosítják az immunrendszer működést és arra van, hogy a shubok közötti időt kinyújtsa, vagyis,hogy minél tovább élhessen az ember normális életet. Van,aki néhány év alatt leépül,de van aki úgy hal meg,hogy soha többet semmilyen tünete nincs és a kettő véglet között bármi lehet.

2012. jún. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!