Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek mi szamit meg...

Szerintetek mi szamit meg normalis italfogyasztasnak? Mennyire rendszeresen, mennyit egy nonek peldaul?

Figyelt kérdés

2012. jún. 13. 02:34
 1/3 anonim ***** válasza:
A Családsegítő Központ szerint napi egy pohár sör (3 dl), férfiaknak egy korsó (fél liter) naponta még normális. Borból kevesebb.
2012. jún. 13. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Még ezt is találtam:

[link]

"Mérsékelt az alkoholfogyasztás nőknél napi 1, férfiakban napi 1-2 alkohol tartalmú ital fogyasztása esetén. Ez jelenthet 1 üveg sört, vagy 1 pohár bort, vagy ½ dl égetett szeszesitalt. Bármelyik kb. napi 13-15g alkoholnak felel meg, ami még védő hatású lehet a szívre, de ennél nagyobb mennyiség már rontja az egészséget."

2012. jún. 13. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az még belefér, ha valaki ünnepeken, vagy hétvégeken eliszogat egy kis pohár italt.Hiszen azért van.

Nőnek pláne elég ennyi, mert az iszákos férfi nagyon undorító, de az ittas nő még inkább.

Én utálom az ivászatot,viszont néha ünnepeken szívesen elnyalogatok valami nagyon finom, jófajta italt, persze csak mikroszkópikus mennyiségben.Nekem az is elég.Igényes ember megadja a módját, élvezi az italt, nem csak ledönti a torkán, mint a vizet.

Kellemes néha egy jó könyv, finom bombon és egy ici-pici martini társaságában pihenni, gyertyafény mellett.

Finom, fűszeres ebédek mellé pedig néha jólesik egy gyűszűnyi mézédes vörösbor.Egy nőnek (meg szerintem egy férfinek is)ennyi bőven elég kellene legyen.

2012. jún. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!