Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Államvizsga előtti időszakban...

1lány.... kérdése:

Államvizsga előtti időszakban normális, hogy ennyire félek?

Figyelt kérdés
Egy hét múlva lesz az államvizsgám, de már napok óta valami olyan stresszben vagyok, hogy az hihetetlen. Ha csak rágondolok a szitura, hogy mi lesz, mikor be kell mennem a terembe és felelnem kell, akkor olyan rosszullétek fognak el, mint még soha. Tanulással nem állok annyira rosszul, van még kb. 20 tételem, de az egy hét alatt simán meglesz. Nem értem, hogy miért fognak el ezek a rettenetes érzések, alapból nem vagyok egy stresszelős fajta. Most meg egyik cigi megy a másik után, aludni max. 3-4 órákat tudok, rengeteget eszem, teljesen antiszoc lettem... ez másnál is így van? Mert én most kezdem azt érezni, hogy egyáltalán nem ér annyit az egész, hogy így tönkremenjek. Még egy hetet kell várni a vizsgáig, bele se merek gondolni, hogy hogyan fognak eltelni ezek a napok, ráadásul régebben pánikbeteg voltam és attól is nagyon félek, hogy ez újra előjön. Valami nagyon hatásos, bevált stresszoldó praktikára lennék kíváncsi, mert ha ennyit fogok parázni az lesz a vége, hogy meg se tudom tanulni a tételeimet...

2012. jún. 19. 01:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én Valeriánát szedtem vizsgaidőszakban, egész hatékony volt.

2012. jún. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenkinél másképp jön ki a vizsgastressz. Nekem hasmenésem és tipikus rémálmaim voltak tőle (nem készültem fel a vizsgára). Volt ismerősőm, aki államvizsga előtt már hetekkel hányt.


Én a sok tanulással nyugtattam meg magam. Mert akkor úgy tudsz elmenni vizsgára, hogy Te mindent megtettél, már nem rajtad múlik.


A citromfűteának nyugtató hatása van és elvileg elmélyültebben lehet vele gondolkozni, de nehogy agyonidd magad vele!


Illetve energiaitalok a tanuláshoz, bár azok inkább az éjszakázáshoz kellenek.

2012. jún. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!


Na mi lett a vége? Én egy hete államvizsgáztam..sikerült 4essel, Én is paráztam de ennyire azért nem.. Bele kell gondolni h emberek vannak ott is.megenni nem fognak..Ha tanultál ax kérdezgetnek--mondjuk nekem még a tételt se hagyták elmondani, folyton kérdezgettek szal..24f

2012. jún. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!