Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet az, hogy kb 2...

Hagymásbab@ kérdése:

Mitől lehet az, hogy kb 2 hónapja, nyelésnél, a torkom jobb oldalán, felül enyhe fájdalmat érzek? Mint amikor az ember valami hideget iszik és ezért kicsit másnap érzékenyebb a torka.

Figyelt kérdés
Igazából nem is érdekelt, mivel amúgy jól vagyok, nincs lázam vagy rossz közérzetem és van amikor szinte nem is érzem, de kb 2 hónapja nem akar elmúlni. Enyhe szédülést szoktam még érezni. Vérnyomásom rendben van, azt szoktam mérni.

2012. jún. 24. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:

menj el az orr fül gégére, vagy a házi orvoshoz, lehet ilyen bajod is:

Nyálmirigyek gyulladásai (sialoadenitis), Nyálkövesség (sialolithiasis)


nylmirigyekMindenkinek három pár nagy nyálmirigye van. A legnagyobb a fültőmirigy (parotisz, az ábrán 1.) az állkapocs szögletnél, a fül előtt. A két kisebb, a nyelv alatti (szublingvális, az ábrán 2.) mirigy, és az állkapocs alatti (szubmandibuláris, az ábrán 3.) mirigy. Ezek mellett több kisebb nyálmirigy is van elszórtan a szájüregben.



A nagy nyálmirigyek begyulladhatnak sérülés, fertőzések, vagy autoimmun betegségek (pl.: Sjörgen szindróma) esetén, de jelentkezhet a kórkép tuberkolózis, sugárkezelés, gyógyszeres terápia kísérő tüneteként, vagy legyengült állapotban( pl.: műtétek után). A gyulladás hátterében a nyálmirigyek kivezetőcsöveinek elzáródása áll, aminek következtében a termelődő nyál nem tud a szájüreg felé kijutni, így a mirigy és a környező szövetek közé áramlik és ott jellegzetes tüneteket okoz:



Rossz közérzet. Feszülés, fájdalom, duzzanat az érintett területen. Szájszárazság, rossz lehelet, a nyak és a fül irányába kisugárzó fájdalom, esetenként láz. Súlyos esetben tályogok is megjelenhetnek a szájüregben. A duzzanat és a feszülés a táplálkozást közvetlenül megelőzően, az étkezés alatt, és rövid ideig étkezés után fokozódhat.

2012. jún. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vagy csak egy sima nyirokcsomó gyulladás mert érzékeny a torkod.
2012. jún. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, holnap el is megyek a háziorvoshoz.

Semmilyen duzzanat, vagy rossz közérzet nincs. A fájdalom helyén semmit nem is tapintok, hogy meg lenne kicsit dagadva. Teljesen jól vagyok, leszámítva azt, hogy minden nyelésnél érzek egy kis fájdalmat. Még arra gondoltam, hogy összefüggésben lehet egy foghúzással ami jobb oldalt alul volt kb 2 hónapja. Mert nagyjából ez a fájdalom is azóta van. Talán valami baktérium felszabadulhatott amikor kihúzták a rossz fogat és amiatt begyulladt valami, na holnap kiderül.

2012. jún. 27. 00:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!