Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha egy ember bezabál, mikor...

Ha egy ember bezabál, mikor látszik meg az eredménye hogy hízott? Szerintem még másnap nem rakódik rá!

Figyelt kérdés
Én tegnap bezabáltam úgy rendesen,még este is egy tábla csoki lement.Ekkor 63kg voltam.Másnap 63kg voltam normál étrendel. Harmadnap alig ettem és tornáztam is, és 63,5 lettem.
2012. jan. 9. 22:06
 1/5 anonim válasza:
ez nem így működik. ez olyan "anorexiás gondolkodásmód" kb 7000kalória kell pluszba, hogy hízz egy kilót. az a 0,5 kg meg valószínűleg víz stb( ugyanabban az időpontban mérted magad?)
2012. jan. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ugyanabban az időben igen. De nem ez a lényeg. Hanem hogy mikor rakódik rá az emberre, mennyi idő mulva? Megettem simán 4 ezer kcalt. Bevágtam egy egész tortát.
2012. jan. 9. 23:04
 3/5 anonim ***** válasza:

nem nyertél. nem olyan jó az emésztés hatásfoka, hogy 1-2 nap alatt hízhass.

részvétem.

2012. jan. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a szervezeted nem úgy gondolkodik, hogy ma zabáltál, holnap elraktározom, hanem mondjuk úgy, hogy csak folyamatokat tud értelmezni.

azaz pl. ha tartósan a kcalszükségleted felett eszel, akkor hízol. ha alatta, akkor fogysz. az ilyen impulzusszerű beviteleket nem értelmezi folyamatként, így a bevitt táplálék nagy részét kikakilod, anélkül, hogy 10 kiló helyből rádrakódna.

gondolkozz, kb. olyan a kérdésed, mintha azt kérdezted volna, hogy ha 1 napig alig eszek valamit, akkor aznap fogok fogyni, vagy másnap? nyilván semmikor, mert a szervezetnek nem elég 1 nap az alkalmazkodásra.

a hízás és a fogyás is egy folyamat, amihez egy adott táplálkozási szokás kell, folyamatosan.

2012. jan. 10. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Hanem hogy mikor rakódik rá az emberre, mennyi idő mulva? "

Ha egy hétig folyamatosan ezt csinálnád, akkor...

Ha 1x-1x ilyen előfordul, attól nem fogsz hízni...

2012. jan. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!