Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van, hogy az orvosok...

Miért van, hogy az orvosok csak bénázni tudnak, semmi konkrétumot nem tudnak mondani és csak egyvalamihez értenek, de sokszor ahhoz se?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom, a tököm tele van a magyar egészségüggyel. Egyrészt, mert azt látom, hogy én csak egy beteg vagyok a sorban, másrészt meg ha elmondom a tüneteket, akkor csak húzza a száját meg tippelget... tele vagyok olyan bajokkal, amikre nem tudnak normális választ kapni. Pl. szemem minden reggel olyan, mintha a szemhéjam alá homokot szórtak volna és abban forogna úgy ki van száradva és szúr minden mozdulatnál. Voltam ezzel optikusnál és szemorvosnál is és semmi értelmeset nem tudtak kinyögni. Nem értem, ha egyik napról a másikra leesne a fél karom, akkor is csak pampognának? Nekik nem az a dolguk, hogy ilyenekre választ kapjunk tőlük? Mi a francra kapták a diplomájukat?


Amikor nézem ezeket az amerikai orvosi sorozatokat, ott azt látom, hogy az orvos mindenhez ért és nem egy oldalról vizsgálja a beteget, hanem általános egészként. Oké, tudom, hogy ezek csak filmek, de mégis, miért nincs egy ilyen Mo.-n? A fogászom pl. külföldi és hozzá járnak külföldről, kiváló fogász, és ő pl. amikor kitátottam a számat és begörcsölt a hirtelen mozdulattól, akkor a kalciumhiányt egyből össze tudta kapcsolni a fogínysorvadásommal. Ezt hiányolom valahogy. Hogy legyen egy kis intelligenciájuk és egy egész testet nézzenek, ne csak a torkot vagy csak a szemet.


2012. júl. 11. 08:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
ennyire azért nem egyszerűek a betegségek, mint ahogy te gondolod. egy csomónak pl nincs is kiváltó oka vagy nem tudják mi az(erre szokták mondani, hogy autoimmun, persze nem érvényes ez sem az összesre). én több mint egy éve járok endokrinológushoz a tejcsorgásommal és minden leletem negatív és még sincs semmi ötletük, hogy mitől, pedig idegsebésznél is jártam a leletekkel.
2012. júl. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ugyanez a bajom a szememmel. Különféle szakorvostól kérdeztem, egyik sem tudta az okát, pláne azt, hogy mi a megoldás. A szemorvos a szakmai hozzáértés csúcsa Humalac szemcseppet javasolt. Ennyi...négy éve van ez a jelenség, éjjel szárad a szemem nappal meg csorog a könnyem. Az hittem csak egyedül nekem van ilyen bajom azért nem tudják az orvosok az okát...én is gratulálok nekik.
2012. júl. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Na én akkor ábrándultam ki végérvényesen a medicinából és a gyógyszerészetből (is), amikor sajnálatosan egyszer egy szenteste reggelén dugult be a fülem egy zsírcsomótól. A háziorvosom nem vette fel a telefont, az ügyelet leszart nagy ívben, hogy ez nem sürgősségi dolog, majd két ünnep között, a patikus meg elhajtott, hogy nem csinálja meg azt a trutymót, ami kioldaná a zsírdugót, mert tovább tartana, mint az aznapi nyitvatartásuk. Na én bedurrantam, hazamentem, fogtam egy régi, de tiszta injekciós fecskendőt és amekkora erővel csak bírtam, nyomtam a langyos vizet a fülembe. Hogy hogynem, kb 5 perc alatt kitisztítottam uazzal a módszerrel végülis, mint a fülészet tenné. Aztán megmondtam később a háziorvosomnak is, hogy elmegy az egész orvostudomány-orvoslás-gyógyszerészet és az egész egézségügy úgy ámblokk a náthás pitschába.

Magad uram, ha szolgád nincs... :/


Neked kérdező azt javaslom, hogy válts táplákozási paradigmát. Kutasd, olvasd és alkalmazd a paleolit étrendet és szedj nagyon jó multivitamint. (Pl Scitec Multi Pro) Gondold át, hogy van-e valami stresszfaktorod is vagy sem, azon is próbálj gondolkodni. Lehet, hogy ezek megoldják a gondodat.

2012. júl. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Naná, hogy van stresszfaktorom, kinek nincs? De nem hinném, hogy pusztán annak a kiküszöbölése mindent megoldana.


És a maszek orvosok? Tudjátok, engem nem érdekel, hogy pénzt kell fizetnem érte, boldogan fizetünk, amennyit kell, csak hozzanak rendbe és ne bénázzanak. A f*szom tele van azzal, hogy ebben a civilizált országban vagy egészséges vagy, vagy szenvedsz, de rendbe nem tudnak hozni. Vagy ki kell menni külföldre orvosért?

2012. júl. 11. 09:05
 5/14 anonim ***** válasza:
Azért kell külföldre menni jó orvosért, mert a jó orvosaink mind külföldre mennek.
2012. júl. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nyuszifül, akkor miért nem fogod magad és mész el orvosira? Aztán kezelhetnéd magad. Na mit szólsz?

Azt hiszed, hogy az orvostudomány csak fekete meg fehér?

Szerinted a könyvekben le van írva minden betegséghez x tünet és az ÖSSZES beteg azt az 5 darab tünetet produkálja? Se többet se kevesebbet?

Szerinted nincsenek olyan betegségek, amikről az orvosok nem tanultak? Szerinted nincsenek olyanok, amikről nem tudnak semmit?

Nyilván ha elmész vmi gonddal, akkor tippelgetnek először, próbálják összeszedni, hogy a tanulmányaik alapján mi lehet az a gond. Utána meg elküldenek kivizsgálásokra, hogy megállapítsák mi a gond.

Ez még nem garancia arra, hogy meg is találják az okát.


Meg ugyan nézz már szét, hogy egy-egy szakterülethez hány szakirodalom van. Szerinted képes lenne egy ember az ÖSSZES szakág összes dolgát megtanulni?

Hát álmodban esetleg.

Persze, tök jó lenne, ha egyben tudná nézni az embert az orvos, de muszáj a szakterületeket szétszedni, mert annyi ismeret van, hogy nem lehet az összeset tudni.


Szóval hajrá! Fogjad magad és végezd el! Akkor majd nem kell orvosokat keresgélned.

2012. júl. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Mi a baj drága, rossz volt éjjel az asszonnyal?:D Remélem nem tartalak fel nagyon, már biztos gyakorolsz a következő Mónika Show-s szereplésedre:)


Igazából egy sort írtál, amire érdemben lehet reagálni:


"2.) Marha kíváncsi vagyok, milyen tüneteket mondasz el. Egy büdös paraszt voltál itt is, de kétlem, hogy egy rohadt szemcseppet nem adtak a tetves pofádnak. "


Ugyanazokat a tüneteket mondom el, amiket itt is. És nem, nem kaptam szemcseppet. "Ecsetelték" a szememet, meg megnézték mindenféle géppel és a végén a szemorvos valami olyasmit tudott kinyögni, hogy "ez valami általános ízületi folyadékhiány", de ezzel se mentem semmire.


Én a magam részéről meg attól félek, hogy hozzád hasonlóak diplomát kaphatnak. Nagy az isten állatkertje!


Szard össze magad.

2012. júl. 11. 09:16
 8/14 A kérdező kommentje:

"Szóval hajrá! Fogjad magad és végezd el! Akkor majd nem kell orvosokat keresgélned."



Ez nem válasz. Őket elvileg ezért fizetjük. Más kérdés az, hogy hogyan, de abba most itt nem mennék bele. Egy autószerelőnek az a dolga, hogy értsen az autóhoz, egy építésznek, hogy tudjon házat építeni, egy orvosnak, hogy értsen a szakterületéhez. Nem én vagyok a hibás és ne rajtam kérd számon kérlek, hogy ő nem tud valamit. Amit majd én választok, abban igyekszem a legjobb lenni, de neki igenis életek vannak a kezében. Nehogy már én legyek a hibás azért, mert olyan tüneteket merek produkálni, hogy egy szemorvos nem tud rájönni, mi a baj a szememmel! Ő valamiért erre tette fel az életét, és egyébként csendben megjegyzem, hogy akihez jártam, nem 20 éves volt, alighanem volt mögötte tapasztalat. És ha valaki valaminek az államilag elismert szakértője, akkor igenis elvárom, hogy tudjon mindent a szakterületén belül, ami az átlagemberrel előfordulhat. Nem arról beszélünk, hogy egy harmadik szem nőtt ki a fejemből.

2012. júl. 11. 09:21
 9/14 A kérdező kommentje:

"Nyuszifül, akkor miért nem fogod magad és mész el orvosira?"


Azért, mert vannak, akik ezt megteszik helyettem, és én azért fizetem őket, hogy ne nekem kelljen 10 évig tanulnom. Így nekik is jó, meg nekem is. Helló, jó reggelt, így működik a világ! Ezért fizetünk orvosoknak, ügyvédeknek, meg mindenki másnak. Ez olyan, mintha egy építész tervezne egy olyan házat, ami összedől, és akkor nekirontana a megbízónak, hogy akkor menjen el és tanuljon ő építészmérnöknek, ha azt hiszi, hogy olyan könnyű. Hát ez szerintem elég szar kifogás. Neki az a munkája, hogy tudjon valamit.

2012. júl. 11. 09:26
 10/14 anonim ***** válasza:

Azért ne az összes orvosról mondj már véleményt, csak azokról, akiket ismersz. Én sok jó orvost ismerek bár ők nem szemészek, hanem intenzív terápiás szakorvosok, aneszteziológusok és elég sok ember életét megmentik. Természetesen olyanokat is ismerek, akik akkor sem nyúlhatnának hozzám, ha haldokolnék...

Mindenhol van pro és kontra.

Egyelőre rosszak a tapasztalataid (ami a rendszer hibája is).

2012. júl. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!