Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van, hogy az orvosok...

Miért van, hogy az orvosok csak bénázni tudnak, semmi konkrétumot nem tudnak mondani és csak egyvalamihez értenek, de sokszor ahhoz se?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom, a tököm tele van a magyar egészségüggyel. Egyrészt, mert azt látom, hogy én csak egy beteg vagyok a sorban, másrészt meg ha elmondom a tüneteket, akkor csak húzza a száját meg tippelget... tele vagyok olyan bajokkal, amikre nem tudnak normális választ kapni. Pl. szemem minden reggel olyan, mintha a szemhéjam alá homokot szórtak volna és abban forogna úgy ki van száradva és szúr minden mozdulatnál. Voltam ezzel optikusnál és szemorvosnál is és semmi értelmeset nem tudtak kinyögni. Nem értem, ha egyik napról a másikra leesne a fél karom, akkor is csak pampognának? Nekik nem az a dolguk, hogy ilyenekre választ kapjunk tőlük? Mi a francra kapták a diplomájukat?


Amikor nézem ezeket az amerikai orvosi sorozatokat, ott azt látom, hogy az orvos mindenhez ért és nem egy oldalról vizsgálja a beteget, hanem általános egészként. Oké, tudom, hogy ezek csak filmek, de mégis, miért nincs egy ilyen Mo.-n? A fogászom pl. külföldi és hozzá járnak külföldről, kiváló fogász, és ő pl. amikor kitátottam a számat és begörcsölt a hirtelen mozdulattól, akkor a kalciumhiányt egyből össze tudta kapcsolni a fogínysorvadásommal. Ezt hiányolom valahogy. Hogy legyen egy kis intelligenciájuk és egy egész testet nézzenek, ne csak a torkot vagy csak a szemet.


2012. júl. 11. 08:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Látom a többi részét nem fogtad fel az irományomnak.

Szerinted az autószerelő nem találkozhat olyan problémával, amiről halvány lila fingja sincs?

Nem feltétlen azért, mert hülye, vagy szar autószerelő, hanem mert egyszerűen azt nem tanították, olyat még nem látott, nincs benne a könyvekben.


Az a baj, hogy te azt hiszed, hogy az orvosi abból áll, hogy az ember megtanul minden betegséghez x tünetet, aztán csak kiválasztja azok alapján, hogy mi a beteg baja.

Hát a nagy büdös lóf.szt.

Egy tünet lehet x féle dolog. Nyilván amiket tanult, azt alkalmazza is. Hisz te is írtad, hogy csinált vizsgálatokat, de nem hozott eredményt.


Láttam már olyan kérdést, amiben egy hölgy leírta, hogy hajhullással ezer meg egy orvosnál (abból is 30 félénél), hajgyógyásznál volt. Végigcsinálták rajta a létező összes vizsgálatot, ami hajhullást okozhat (a hormongondoktól kezdve a vashiányig MINDENT) mégsem találták meg az okát.

Nem azért mert idióta minden orvos, hanem egész egyszerűen nem lehet mindent tudni, nincs mindenre megoldás.


Nekem is van egy betegségem, amit nem tudnak meggyógyítani az orvosok. Nem azért, mert b.sznak rá, hanem mert egyszerűen még nincs rá hatékony gyógymód. Kezelgetik így meg úgy, de nem tudják meggyógyítani.

Most akkor nevezzem degeneráltnak az összes orvost?


Nagyon el vagy tévedve az a baj. Azért javasoltam, hogy menjél el orvosira, mert akkor talán felfognád, hogy nem úgy működik az orvostudomány, ahogy te gondolod.

Én tudom, mert látom. Mert azt tanulom.

2012. júl. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem vagyok eltévedve, tudom, hogy van, amit még nem tud gyógítani az orovstudomány és senki sem isten, hogy mindenre tudja az abszolút igazságot. De azért azt sem gondolom, hogy az én panaszom gyógyíthatlan vagy ismeretlen betegség lenne. Most hívtam fel egy orvos ismerőst, akinek nem ez a szakterülete ugyan, de kapásból azt mondta, hogy valószínűleg allergia. Na, erre meg valahogy egyik szemorvos sem gondolt még, pedig elég egyértelműnek tűnik. Nem azt mondom, hogy tudjanak mindent, de azt látom, hogy még az ilyen banális dolgokra sem tudják a választ és ami szomorúbb, nem is igazán érdekli őket.
2012. júl. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Utolsó: Talán nem kellene általánosítani. Az, hogy vannak szar orvosok, nem azt jelenti, hogy az összes az.

Tudod meg kellene őket fizetni, és akkor nem a szarabbik fele maradna itthon.

2012. júl. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem csak a fizetésről van szó, hanem a betegek jó részének hozzáállásáról is, ami egyszerűen felháborító. A magyar betegek példátlan módon követelőzők, tudatlanok, hálátlanok, aljasak.
2012. júl. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!