Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez mennyire normális? Pulzus...

Ez mennyire normális? Pulzus kérdés

Figyelt kérdés
A pulzusom nagyon ingadozik, a háziorvos szerint MPS gyanús vagyok, de további vizsgálatokra nem küldött el, gyógyszert nem adott rá, viszont egyetemista létemre eléggé rendezetlen az életem, napjaim is változóak, előfordul olyan, hogy egész nap nem eszek, mert nincs időm bekapni semmit, csak késő délután. És megfigyeltem azt, hogyha üres a gyomrom, és nem eszek huzamosabb ideig, akkor a pulzusom nagyon magas, sztem olyan 130-140 ekkor biztos hogy van, attól függetlenül h rohangálok vmerre, vagy épp nyugalomba vagyok. Mihelyst bekapok valamit a pulzusom lejjebb megy, és aránylag rendeződik. Viszont, ha az van hogy teleeszem magam, akkoris felmegy nagyon magasra a pulzusom, mondjuk ahogy ezt olvastam normális, mert evés után mindig emelkedik. És akkoris nagyon magas, mikor fáradt vagyok nagyon, és aludni próbálnék, de már olyan fáradt vagyok, h nemmegy. Ez természetes? Egyébként néha behúz a szívem egy ideje, de stresszes is vagyok, egyáltalán nem mozgok, és az életem se a legjobb. Vérnyomásom teljesen normális, pulzus értékem normális esetben 80 körüli, ha idegesebb vagyok akkor 100.

2012. jan. 11. 14:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem h sztem depressziós is vagyok, meg eléggé hipochonder, félek h egyszer megáll a szívem, vagy infarktusom lesz és meghalok, és én bediagnosztizáltam magamnak a szívbetegséget... 1 évvel ezelőtt erős halálfélelmeim voltak, és pánikrohamok
2012. jan. 11. 14:03
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha normálisan ennél, mozognál és aludnál, akkor kutya bajod nem lenne.


Tudom, a suli meg minden, én is voltam így, de tényleg egy megoldás van: eldöntöd, hogy nem így akarsz élni, és meg is valósítod. Fura mód, mióta nem hajtom túl magam, a suli is jobban megy, mert kikerültem a fáradtság-depresszió-rosszullét spirálból, ergo minden feladatot feleannyi idő alatt elvégzek duplaolyan jól.

2012. jan. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, de nagyon nehéz, jól megy a suli, de nálam nem csak az a gond. Barátaim nem nagyon vannak, az egész életem rossz úgy ahogy van. Mióta leérettségiztem azóta összedőlt a világ, alig találom a helyem. És akárhányszor a háziorvosomhoz is elmegyek, mindig mondja h klikkel a szívem, és ha már nehézlégzésem van vagy szorít a szívem, vagy kiüt, behúz, akkor rámtör a halálfélelem, és biztos vagyok abban h megfogok fiatalon halni
2012. jan. 11. 14:10
 4/11 A kérdező kommentje:
És mozogni se merek, mert félek hogy közbe megáll a szívem. Kapkodom közbe a levegőt, és félek.
2012. jan. 11. 14:11
 5/11 anonim ***** válasza:
Mint írod ideg problémáid is vannak. Ez megmagyarázza a pulzus ingadozását. Tessék rendszeresebben enni. Csinálj magadnak kis szendvicset, ha valahová menned kell. Még a cukorszinted is felborulhat. Feltétlenül kezdj el valami rendszeres sportot /pld futás/. Heti három alkalommal. Tapasztalatból írtam a fentieket, ez rendezheti a problémádat. A folyadékbevitelről se feledkezz meg. Egyébként ezeket orvos tanácsolta.
2012. jan. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kezdj jógázni. Azt szívbetegek is csinálhatják, ami egyébként szerintem nem vagy. (Ha a házidoki eddig nem küldött el vizsgálatra, akkor vélhetően szerinte sem komoly.)

Esetleg kerékpározz vagy ilyesmik.


És ne izgulj folyton ezen, hidd el, meghalni sokkal nehezebb, mint hinnéd.

2012. jan. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nézd a pulzusom nekem is 90-10 nyugalomban, az doki szerint "lelki" eredeti a gond... Nos én nem mondtam neki, de depressziósnak érzem magam. Szerintem nálad is ez lehet a gond. Érdemes lenne az életed rendezni, és ha fenáll a lelki probléma felkeresni egy pszihológust. Ha a pánikolás szorongás folytonos, esetleg egy nyugtató feliratása segíthetne.
2012. jan. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kb 2 éve tart nálam ez az állapot, hogy a szívem is vacakol, nehézlégzésem is van, és a pulzusom is rossz. Volt tavaly 2 hónap amikor jól éreztem magam a bőrömbe, jó volt minden az életemben, akkor nem volt semmi bajom, olyan rossz érzés, ha fáj a torkom, vagy háziorvoshoz kéne mennem el se merek menni, nehogy megint megemlítse a szívem hogy klikkel, és nehogy azt mondja hogy megfogok halni. Mindig olyan félelmetes, hogy tartja a szívemen amivel meghallgat, és figyeli hogy dobog, és tudom és érzem én is hogy kiüt. Annyi fiatal hal meg szívhalálban :S
2012. jan. 11. 15:38
 9/11 anonim ***** válasza:

A kérdésedre választ Te magad írtad le az utolsó mondataidban. Azonban azt is olvasom, hogy azt mondja a háziorvos, hogy "klikkel" a szíved - vagyis valószínűleg tényleg hall valamit, ami a legtöbbször valóban Mitrális prolapsus syndroma, s ha szinte folyamatos a pulzus ingadozásod, akkor mindenképpen szedned kellene erre gyógyszert! Ha továbbra is folyamatosan fennállnak a panaszaid, menj vissza a háziorvosodhoz, és kérd meg, hogy küldjön el Kardiológiára ha Ő nem ír föl gyógyszert. Nem szerencsés ugyanis, ha folyamatosan szapora a pulzus, hisz egy idő után megterheli a keringést.

A mitrális prolapsus egyébként az emberek 90%-ánál előfordul és elő is fordult mindig, csak amíg nem volt szív UH., addig senki nem figyelt erre ennyire. A stressz, a bővebb étkezés, az élvezeti szerek fogyasztása valóban nem tesz jót a keringésnek, de mindent úgysem tudunk "kikerülni". Még ha MPS-ed van, akkor sem fogsz "meghalni", mert nem "halálos betegség" - amennyiben viszont panaszt is okoz (sokaknál ki sem derül soha, mert nincs panaszuk), mindenképpen érdemes gyógyszerrel beállítani a pulzusszámot.

2012. jan. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Talán még annyi, hogy egy laborvizsgálatot sem ártana végezni, hogy nincs-e egyéb oka a pulzusszám-kiugrásnak (pl. a pajzsmirigy túlműködés fenntarthat ilyen állapotot).
2012. jan. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!