Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagy baj, hogy nekem csak 3-4...

Nagy baj, hogy nekem csak 3-4 naponta van székletem? 20 éves vagyok, de ez kis korom óta így van már.

Figyelt kérdés

2012. júl. 15. 14:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nem. Azt hallottam a TV-ben, hogy az sem baj ha csak hetente kell. Akkor van baj ha nem rendszeres az ürítés.
2012. júl. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
ha kiskorod óta így van akkor normális.
2012. júl. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%
Én az elsővel értek egyet. Növeld a táplálékod rosttartalmát és figyelj rá,hogy elegendő vizet igyál.
2012. júl. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Persze az ilyen Normo-Gaszt lehuzasokat keruld, egyel sok rostos kajat es nem lesz gond! :)
2012. júl. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
lassú az anyagcseréd, ennyi
2012. júl. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

Egyáltalán nem normális. Figyeld meg, ha beírsz ide a gyk ra egy baromságot, mindjárt lesz itt legalább 3 olyan hozzászóló, aki még rajtad is túltesz, és őneki havonta egyszer kell csak WC-re mennie.

Talán olvass utána a normális táplálkozásnak, a gyomorbetegség kialakulásának az okairól, az aranyérről, az elhízásról, a puffadásról.

2012. júl. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%

Bizony, hogy nagy baj! Tökéletes esetben minden étkezés után kellene székletet üríteni! A kisbabáknál még ez működik. Ne hanyagold el, naponta legalább egyszer és lágy székletet kellene produkálni, ahhoz, hogy egészséges legyél, és ne tedd ki magad különféle betegségek kockázatának. (legdurvább: vastagbél és végbél rák)

Próbáld ki, hogy minden étkezés után megeszel 1 ek étkezési zab, vagy búza korpát, (gyógyszertárban, DM-ben kapsz, és fontos, hogy bio legyen, mert a nem bio tele van vegyszermaradványokkal). Este lefekvés előtt pedig 1 joghurtba elkeversz 1 ek szilvalekvárt+1 ek korpát, és iszol rá egy pohár vizet. Ezen kívül fontos napi min. 2 liter cukormentes folyadék fogyasztása, túlnyomórészt szénsavmentes ásványvíz legyen. Garantáltan rendbe jössz!

2012. júl. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló gyerekkorom volt, paleo étrend segített, most normális, néha napi 2x, nincs többé szorulás sem (Darth Vader sisakját már többször megszültem ...).Google-ozd ki. Sikersztorik itt= [link] Bármi, ami napokig pang, nem egészséges. Ex-eüs vagyok, anatómia tanárnő+belgyógyász szerint is naponta kell MINIMUM 1x.
2012. júl. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 neska válasza:

Nem nagy, de baj. A 7-es válaszolónak higgy!

Reggel 1 dl vízben oldj fel 1 teáskanál keserűsót és idd meg éhgyomorra (patikában 150 Ft egy zacskóval), egy hét alatt rendbe jön a székleted. Igyál naponta minimum 2 liter vizet és egyél rendszeresen rostosat, főzelékeket, gyümölcsöt, búzakorpát vagy zabkorpát. (Nagymama)

2012. júl. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
szia nem vészes nekem is ilyen problémám volt és a doki mondta hogy vegyek egy kis mézet meg almaecetet és ezt tegyem bele a teába , ezt este meg kellett inni és másnap már használt is :D még csodálkoztam is rajta ezt vagy 2 hétig minden nap iszod este és meglátod nem lesz többé ilyen problémád :)
2012. júl. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!