Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon gyenge az állóképessége...

Nagyon gyenge az állóképességem? Mennyit mozogjak?

Figyelt kérdés

Próbálok néha mozogni, de általában időm sincs, meg akaraterőm se. Szerintem nemcsak elkezdeni nehéz, folytatni legalább ugyanolyan nehéz, de nekem általában még nehezebb is.


Izomerőm nem sok van.

Van kis gerincferdülésem is, de nem vészes, jelenleg nem zár ki mozgásformát, pl. kocoghatok azért vele.

Állóképességem semmi.


30 km kerékpározás után nagyon-nagyon fáradt vagyok, alig élek, a sírás kerülget és azt hiszem, nem jutok haza. Két emelet normál tempójú lépcsőmászás után majd' kiugrik a szívem. Gyorsúszásban 100 métert biztos nem tudok leúszni egyhuzamban, a hosszak végén meg kell állnom lihegni...


2012. júl. 15. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Próbálok néha mozogni, de általában időm sincs, meg akaraterőm se. Szerintem nemcsak elkezdeni nehéz, folytatni legalább ugyanolyan nehéz, de nekem általában még nehezebb is.=pszichologus!!!!!
2012. júl. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most ezzel miért?
2012. júl. 15. 20:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Fokozatosság elve nem mond semmit? Nem annyival kell kezdeni, hogy azonnal megpusztulj bele. Kerékpározás az, ami nekem a legjobban fekszik, ezért azt vezetem le: az első alkalommal csinálod, ameddig jól esik, kinézel egy könnyebb útvonalat, kevés meredek szakasszal. Aztán megpróbálod fokozatosan, egyre nagyobb távon, egyre meredekebb szakaszokon, kitűzve egy célt, egy útvonalat, amit be akarsz majd járni - én legalábbis így kezdtem, szintén nem az állóképességemről vagyok híres, mikor pedig túl vagy a legmeredekebb szakaszon, annak valami sikerélmény-szerűségnek kellene lennie. Ez nincs meg nálad, mert azonnal túl sokar akarsz. Nem kell azonnal 30 km-t lenyomni, ez lehet akár 5 is elsőre, aztán majd belejössz. Ha rendszeresen csinálod, egy idő után megszereted az adott mozgásformát feltéve, hogy soha nem hajtod túl magad, mert ahogy nézem, ez nálad a legfőbb probléma.

Ugyanez igaz az úszásra is. Nem kell azonnal őrült tempóban nekirohanni, először kényelmesen felméred, lebontod a hosszt kisebb szakaszokra, amiken szokod a gyorsúszást, köztük rövid szünet, teszem azt, pillangóban, és szintén, ha tartósan csinálod, egy idő után azon kapod magad, hogy hopp, megvan, amit akartál. Ez viszont nem egy-két hét, hanem több időbe telik, ezért elsősorban a türelmet kellene hozzá kifejlesztened.

2012. júl. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem kezdtem durván egyáltalán...sőt.
2012. aug. 3. 22:46
 5/5 A kérdező kommentje:

Először 5 km volt a bringa, valamikor, valóban. Aztán 10, 15 meg 20.

Ettől még a 30 km most is fáraszt.

Úszás meg 1500 m öregasszonytempóben.


Nem tudom, honnan veszed, hogy durván kezdtem?

2012. aug. 3. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!